Piłkarki Victorii z medalem!

0

PIASECZNO PIŁKA RĘCZNA, KS ZAWKRZE MŁAWA – KS VICTORIA PIASECZNO 27:29 (13:15) Młodziczki Młodsze (rocznik 2008 i mł.) rywalizowały w Mławie o miejsce na podium rozgrywek Warszawsko-Mazowieckiej Ligi Młodziczki Młodszej w sezonie 2022/2023. Ostatecznie udało im się wywalczyć znakomite, trzecie miejsce w województwie

Osiągnięty wynik jest tym bardziej budujący, że piaseczyńskie szczypiornistki rywalizowały z przeciwniczkami z roczników 2008/2009, podczas gdy trzon ich zespołu stanowią zawodniczki z rocznika 2010. Dość powiedzieć, że w całej drużynie jest jedynie pięć dziewcząt z roczników 2008/2009, a w decydującym meczu udział brała tylko jedna.
W decydującym o medalu pojedynku nasze piłkarki zmierzyły się z bardzo niewygodnym na własnym parkiecie rywalem – zawodniczkami KS Zawkrze Mława, które dodatkowo wzmocnione zostały dwoma zawodniczkami z rocznika 2008, biorącymi udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Kadr Wojewódzkich Zachodniopomorskie 2023, gdzie – w barwach Kadry Mazowsza – zdobyły wcześniej złote medale.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana, a na prowadzenie wychodziła co chwilę raz jedna, raz druga drużyna. Początek drugiej połowy, kiedy to zawodniczki z Piaseczna objęły czterobramkowe prowadzenie (od 32 minuty utrzymywało się ono, w zasadzie, do 43 minuty), nie zapowiadał bynajmniej zaciętej walki o każdą piłkę, a raczej spokojne dowiezienie zwycięstwa do końcowego gwizdka sędziego. Sam finisz meczu był jednak nad wyraz dramatyczny. Na cztery minuty przed końcem miejscowe złapały bowiem kontakt punktowy (27:28), mając jednocześnie kilka szans na rzucenie bramki „na remis”. Czas dla naszej drużyny wzięty przez trenera Zbigniewa Matraszka podziałał na szczęście pozytywnie na nasze reprezentanki, które zdobyły decydujące trafienie i tym samym przypieczętowały swój końcowy triumf.

Piłkarki Victorii znakomicie spisują się również i w innych kategoriach wiekowych. W rozgrywkach szkolnych o Mistrzostwo Województwa Szkół Podstawowych w kategorii Dzieci w Ruścu, jako reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 4 w Piasecznie (szósta i piąta klasa sportowa o profilu piłki ręcznej), zdobyły w maju Mistrzostwo Mazowsza. W finale nasze zawodniczki nie dały szans gospodyniom, pokonując je w finale aż 20:7 i uzyskały przepustkę do turnieju finałowego Mistrzostw Polski.

G.Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię