PIASECZNO Na drogach powiatu piaseczyńskiego policja prowadziła działania pod nazwą „Prędkość – Wiosna 2017”. To już kolejna odsłona tej akcji. W poprzedniej, kwietniowej edycji ujawniono 23 wykroczenia i zatrzymano 2 nietrzeźwych kierowców.


Celem prowadzonych już po raz kolejny działań jest przede wszystkim ograniczenie liczby zdarzeń drogowych i eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy z większą od dozwolonej prędkością. Uwadze policjantów nie uchodziły również inne sposoby łamania obowiązujących przepisów drogowych. Do prowadzonych działań piaseczyńska drogówka wykorzystała radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

W poprzedniej, kwietniowej edycji akcji “Prędkość- Wiosna 2017 skontrolowano łącznie 25 pojazdów. Policjanci ujawnili 23 wykroczenia, z czego 13 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość na danym odcinku drogi. Funkcjonariusze zatrzymali również jeden dowód rejestracyjny oraz ujawnili 2 nietrzeźwych kierowców – ci stracili prawa jazdy.

Z pomocą wczorajszej akcji prowadzonej między innymi na drodze krajowej numer “7” policjanci z wydziału ruchu drogowego chcą przypomnieć, że od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.

źródło: kpppiaseczno.policja.waw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię