„Piosenka dobra na wszystko” recital Olgi Bończyk

0

PIASECZNO W najbliższą sobotę na scenie Klubu Kultury w Józefosławiu wystąpi Olga Bończyk z recitalem  „Piosenka dobra na wszystko”. Bilety wciąż dostępne

W koncercie usłyszeć będzie można piosenki z repertuaru Ireny Jarockiej, Ireny Santor, Wojciecha Młynarskiego, Reny Rolskiej, Marii Koterbskiej, czy Skaldów”
– Na program składają się piosenki polskie z lat mojego dzieciństwa. Ktoś może powiedzieć „a kto dzisiaj słucha takich staroci”? Odpowiedź jest prosta. Próżno dziś szukać w najnowszej literaturze estradowej tak pięknych kompozycji jak te, które powstawały w latach 50-60-70. tych– opowiada Olga Bończyk.
-Nie wiem czy to tylko sentyment do dawnych lat, ale nie umiem oprzeć się wrażeniu, że przeboje z minionego stulecia zwyczajnie się nie starzeją a gdy ich słucham, utwierdzają mnie w przekonaniu, że siłą ich sukcesu przetrwania jest fakt, że są nadzwyczaj pięknie skomponowane i opatrzone w doskonały tekst – wspomina aktorka.- Postanowiłam więc przywołać je do życia, i pokazać je w nowym spojrzeniu i nowych aranżacjach.
Muzycznie nad całością czuwa Piotr Wrombel – jeden z najbardziej uznanych pianistów jazzowych, aranżer i kompozytor.

Aktorka wierzy, że powrót do tych pięknych piosenek będzie nie tylko hołdem dla dawnych wspaniałych twórców, ale stanie się dla słuchaczy czystą przyjemnością,  a dla niej powrotem do dzieciństwa.

WYDARZENIE:
9 kwietnia (sobota) 2022
godz. 19.00
wstęp: 50 zł
Klub Kultury w Józefosławiu, ul. Julianowska 67A

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię