Piosenka dołująca na Zimnych Dołach, to już dziś!

1

PIASECZNO 4 września 2021 roku w godz. 15.00-21.00 odbędzie się IX Festiwal Piosenki Dołującej na Zimnych Dołach w Żabieńcu. Wstęp wolny.

Gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie Artur Andrus, który wystąpi wraz z zespołem o godzinie 20-tej, a pólrecital zagra Tomasz Kordeusz o godzinie 17:30. Będzie też godzina otwartej sceny pod wiatą dla uczestników konkursu. Smutek – to radość inaczej – oto motto festiwalu stworzone przez znawcę i orędownika twórczości ponurej Andrzeja Poniedzielskiego. Dla rozjaśnienia ponurości dodał on także komentarz; Wydaje się, że w naszej wersji kultury śródziemnomorskiej smutek to stan absolutnej gotowości organizmu na przyjęcie dowolnej radości. Tak więc człowiek smutny – jest właściwie wstępnie wesoły.

W programie IX FESTIWALU PIOSENKI DOŁUJĄCEJ
14:00 – próby uczestników Festiwalu
15:00 – 17:30 – konkurs
17:30 – 18:00 – recital Tomka Kordeusza
18:00 – 19:00 – granie pod wiatą
19:00 – 20:00 – koncert laureatów
20:00 – recital Artura Andrusa z zespołem

Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego wraz z grupą organizatorów reprezentujących Nadleśnictwo Chojnów i Centrum Kultury w Piasecznie przystąpili do realizacji niecodziennego pomysłu zaprzyjaźnionych artystów Lecha Mateckiego i Stanisława Szczycińskiego – Festiwalu Piosenki Dołującej. Korzystając z niezwykłych walorów przyrodniczych i prowokującej nazwy Zimne Doły realizujemy wydarzenie kulturalne w formie konkursu piosenki. Festiwal z założenia jest formą kabaretową połączoną z konkursem i nawiązującą do przypisywanego Polakom malkontenctwa i wszechobecnego narzekania na Świat Wokół Nas. Przez formę tego wydarzenia pokazujemy, że dysponujemy potencjałem twórczym i niezmierzonymi pokładami humoru połączonego z dystansem do siebie samych. To wydarzenie przyczynia się także do spopularyzowania pięknego miejsca. W Festiwalu biorą udział znani artyści reprezentujący główny nurt kabaretowy, a także środowiska muzyczne, związane z tzw. piosenką literacką. Koncerty festiwalowe prowadzi Andrzej Poniedzielski, zaś Dyrektorem Artystycznym jest znany muzyk i kompozytor Stanisław Szczyciński.

Współorganizowane wraz z Samorządem Województwa Mazowieckiego. Wydarzenie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/534105624466936

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię