Piosenki pisane miodem

0

GÓRA KALWARIA Paulina Romaniuk-Jasińska, wokalistka pochodząca z Czerska, nagrała swój debiutancki singiel „Oddychaj” i zapowiada kolejne. To pierwsze kroki do autorskiej płyty artystki


Obecnie 25-letnia Paulina stała się znana szerszej publiczności, kiedy cztery lata temu wystąpiła w popularnym telewizyjnym programie „The Voice of Poland”. Swoim wykonaniem zwróciła na siebie uwagę Justyny Steczkowskiej, Marii Sadowskiej oraz Tomsona i Barona (do których drużyny ostatecznie trafiła). Kiedy odpadała w ćwierćfinale, schodząc ze sceny zapowiedziała nagranie singla. Dziś zdradza: Pracuję nad debiutancką płytą.

Rok we Francji pełen inspiracji

– Potrzebowałam czasu, aby dojrzeć i zrozumieć swoją muzyczną wrażliwość oraz rynek muzyczny – przyznaje artystka. – Uważam, że czas, który minął od mojego udziału w „The Voice of Poland” był mi potrzebny także na zdobywanie inspiracji i edukację muzyczną.

Wokalistka ukończyła studia o kierunku higiena głosu i mowy oraz certyfikat trenera emisji głosu.

– Te 2 lata nauki sprawiły, iż czuję się gotowa tworzyć melodie, pisać teksty, z których jestem zadowolona oraz przekazywać moją wiedzę innym – mówi.

Wcześniej Paulina Romaniuk-Jasińska ponad rok spędziła we Francji. Jej zdaniem to właśnie pobyt za granicą dał jej najwięcej, jeśli chodzi o twórczy zapał, dzięki któremu powstały pierwsze, dojrzałe utwory.

Debiutancki „Singiel” Pauliny, do którego czarno-biały klip ukazał się na YouTube w maju, został obejrzany już 160 tys. razy!

– To bardzo osobista piosenka. Jest emocjonalnym obnażaniem się i opowieścią o miłości, która rani, ale również potrafi wypełnić radością serce po brzegi – mówi 25-latka. Krytycy muzyczni i słuchacze przyjęli utwór z dużym zainteresowaniem. Wielu komplementuje wykonawczynię.

Jestem perfekcjonistką

Wokalistka zapowiada już kolejny utwory „Parisian Home”, a także „Za Piętnaście”, których tekst również był zainspirowany paryskim życiem.

– Nauczyłam się czerpać z życia pełnymi garściami i cieszyć się każdym dniem, między innymi również dzięki muzyce. Podoba mi się to, że nie nakładam na siebie żadnej presji. Sama sobie określiłam termin, w którym chciałabym skończyć cały debiutancki album i na pewno jest to 2018 rok – zdradza czerszczanka. – W muzyce najbardziej podoba mi się wolność wyrażania słów, emocji, uczuć i każdego dźwięku.

Paulina tłumaczy, że przyjaciele znają ją jako perfekcjonistkę. Ta cecha przekłada się na długą pracę nad utworami.

– Nie lubię ich prezentować dopóki nie są całkowicie skończone i oszlifowane przez producenta – dodaje.

W pracy nad piosenkami pomagają jej świetny muzyk i producent Grzegorz Stasiuk (współpracownik m.in. Macieja Maleńczuka i Jacka Wójcickiego) oraz Krzysztof Spychała, kompozytor młodego pokolenia, który tworzył muzykę do najbardziej znanych polskich seriali.

Tworzenie własnej muzyki 25-latka dzieli z występami w chórku u popularnego artysty – Dawida Kwiatkowskiego, gdzie zdobywa obycie ze sceną.

Fot. Piotr Wroniewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię