Piotr Bąkowski na gali FEN MMA

0
Czy w sobotę Piotr Bąkowski zdobędzie kolejne trofeum. Na pewno nie będzie mu łatwo.

PIASECZNO Piotr Bąkowski znany kick-boxer z Piaseczna będzie walczył na gali FEN MMA na Torwarze z Vitalijem Kazakowem!

W sobotę, 11 marca 2017 roku odbędzie się gala FEN 16 Warsaw Reloaded, podczas której wielokrotny mistrz świata w kickboxingu mieszkający w Piasecznie Piotr Bąkowski zmierzy się z Białorusinem Vitalijem Kazakovem w konkurencji K-1.
Jak twierdzi piaseczyński fighter walka nie będzie łatwa.
– Poziom gali FEN MMA jest bardzo wysoki, tutaj nie ma taryfy ulgowej – ocenia Piotr Bąkowski. –  Jestem w dobrej formie, na ostatnich mistrzostwach we Włoszech zdobyłem cztery złote medale, a od tego czasu poprawiłem kondycję i wytrzymałość.
Mowa tutaj o Mistrzostwach Świata w Carrarze we Włoszech, które odbyły się pod koniec października, gdzie 39-letni Piotr Bąkowski zdobył mistrzostwo świata w kickboxingu – kolejne w jego karierze.

Walka na gali FEN MMA zapowiada się bardzo ostro. Zawodnicy nie będą mieli ochraniaczy takich jak kask ochronny, ochraniacze piszczeli i kolan czy pancerz na korpus. Dozwolone są jedynie zatwierdzone przez władze turnieju ściągacze na stopy i ochraniacz szczęki oraz krocza.

Dla Piotra Bąkowskiego jest to kolejne wyzwanie w jego sportowym życiu. Mimo, że niedługo kończy czterdzieści lat, to wciąż ma zadziwiającą motywację do zmagań sportowych.
– Jestem prezesem Polskiej Federacji Kickboxingu, sam prowadzę klub sportów walki w Józefosławiu, jestem autorem akcji „Łączy nas sport, nie narkotyki”, uczę młodzież, że sport jest dla nich dobry – mówi Bąkowski. – Czy byłbym wiarygodny w tych wszystkich przedsięwzięciach, gdybym sam nie kochał sportu i nie byłbym aktywnym zawodnikiem? –  pyta retorycznie.

Pozostaje nam życzyć Piotrowi Bąkowskiemu sukcesu na gali FEN MMA. Można to zrobić choćby za pośrednictwem Facebooka, na którym Piotr Bąkowski jest również aktywny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię