Piotr Bukartyk w Piasecznie

0
Piotr Bukartyk w Piasecznie

PIASECZNO 4 marca w Domu Kultury w Piasecznie odbędzie się XXI Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej. Wystąpią Piotr Wójcik, Tomasz Sarniak i Piotr Bukartyk


Kilka słów o artystach

Paweł Wójcik to artysta pochodzący z Płocka. Twórczość rozpoczął już jako dojrzały mężczyzna – od 2011 r. pisze teksty i muzykę, które przekłada na śpiew oraz grę na gitarze. Piosenki szybko przyniosły mu uznanie publiczności i nagrody, m.in. Grand Prix na festiwalu w Ostrołęce oraz nagrodę im. Wojciecha Bellona na 48 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Podczas występów Wójcikowi towarzyszy na fortepianie Tomasz Sarniak, co sprawia, że utwory są bardziej liryczne.

Piotr Bukartyk – autor, kompozytor, artysta poruszający się na pograniczu wielu gatunków muzycznych, mieszający rocka, bluesa, folk oraz reggae z kabaretem i piosenką literacką. Szerokiej publiczności znany od lat m.in. z piątkowych audycji “Urywki z Rozrywki” w radiowej Trójce. Napisał przeszło 400 piosenek, niektóre z nich zostały okrzyknięte hitami np. „Kobiety jak te kwiaty”, „Niestety trzeba mieć ambicję”, „Sznurek”, czy „Małgocha”.

O Piaseczyńskim Zlocie Piosenki Różnej

Korzenie PZPR tkwią w zespole Parasol Poetica. W tym środowisku narodziła się idea „Świeczowisk z Parasolem” – wspólnego śpiewania w trakcie wieczornych spotkań przy świecach i gitarze. We wrześniu 2015 minęło 21 lat od pierwszego Świeczowiska. Naturalną konsekwencją tych spotkań był pomysł zorganizowania przeglądu piosenki. Na początku miała to być piosenka autorska, jednak ze względu na dużą ilość tego typu przeglądów w kraju postanowiono, że w Piasecznie będzie można zaprezentować wszystko, co można nazwać piosenką, oczywiście ciągle pozostając w nurcie „piosenki artystycznej”.

Długo rozmyślano nad nazwą i po wielu dyskusjach zdecydowano się na Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej (PZPR), między innymi ze względu na intrygującą dwuznaczność w skrócie. Podczas pierwszego PZPR w jury zasiedli: Agnieszka Fatyga, której recital zakończył imprezę, Piotr Sawicki i Mirek Łączyński, który jak się później okazało na wiele lat związał się z imprezą. Do 2012 w Zlocie wzięło udział ponad 500 wykonawców z całej Polski, wielu z nich zrobiło prawdziwe kariery na scenie piosenki literackiej. W jury zasiadali między innymi: Elżbieta Adamiak, Stanisław Szczyciński, Andrzej Poniedzielski, Kasia Stankiewicz, Mariusz Lubomski, Robert Kasprzycki, Andrzej Ozga, Magda Turowska, Teresa Drozda.

O biletach i koncercie

Bilety dostępne w przedsprzedaży w cenie 30 PLN oraz 40 PLN w dniu imprezy,  do nabycia tylko w kasie KASIE BILETOWEJ w Domu Kultury, ul. Kościuszki 49.
Koncert odbędzie się w tym samym miejscu 4 marca o godz. 18:00. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię