Piotr N. osobno odpowie za jazdę autem bez przeglądu, brak prawa jazdy i ubezpieczenia OC

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Konstancińska policja dziś skierowała do sądu w Piasecznie wniosek o ukaranie znanego dziennikarza za trzy wykroczenia, których dopuścił się w październiku ubiegłego roku


Jak poinformował nas nadkom. Jarosław Sawicki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, funkcjonariusze z Konstancina-Jeziorny przedstawili Piotrowi N. trzy zarzuty.

– Dotyczą one prowadzenia samochodu bez wymaganych uprawnień, które obwiniony utracił w 2009 roku za przekroczenie dozwolonej liczby punktów karnych, brak ważnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC – tłumaczy.

Sprawa wykroczeń została wyłączona z postępowania dotyczącego wypadku, w czasie którego mężczyzna jadąc chevroletem potrącił starszą kobietę na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Piasta w Konstancinie-Jeziornie. Pod koniec lipca sąd skazał Piotra N. na 22 tys. zł grzywny, nawiązki i kosztów sądowych, ale sprzeciw od tego wyroku złożyła piaseczyńska prokuratura, uznając karę za „rażąco niewspółmierną”. Pierwsza rozprawa przeciwko dziennikarzowi odbędzie się 9 listopada w piaseczyńskim sądzie. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Dodatkowo za popełnienie wymienionych wykroczeń na obwinionego może być nałożona kara finansowa, może również usłyszeć zakaz prowadzenia pojazdów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię