Piszemy Listy dla Ziemi

0
Piszemy Listy dla Ziemi
źródło: konstancinjeziorna.pl

KONSTANCIN-JEZIORNA Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna zachęca wszystkie placówki oświatowe do wzięcia udziału w akcji: „Listy dla Ziemi”. To szansa na bycie częścią największej inicjatywy edukacji ekologicznej w Polsce!


Głównym elementem akcji jest pisanie przez dzieci i młodzież listów o tematyce ekologicznej, skierowanych do osób dorosłych. Te pisane są na specjalnym, ekologicznym papierze listowym wykonanym z makulatury, który otrzymują od organizatora akcji – Fundacji Ekologicznej ARKA.

Listy napisane przez dzieci zostaną wręczone rodzicom i dziadkom, którzy wspólnie po przeczytaniu podejmą się prostych działań ekologicznych, a następnie ich opisy prześlą do Fundacji Arka.W tak przyjemny sposób dzieci będą edukować dorosłych, a akcja dotrze do kolejnych uczestników.

Akcji towarzyszą m.in. konkursy, wystawy najciekawszych listów, a także działania zewnętrzne takie jak pisanie listów w przestrzeni publicznej. Na wydarzenia zapraszane są media.

Każda placówka oświatowa z gminy Konstancin-Jeziorna, która wyrazi chęć uczestniczenia w akcji „Listy dla Ziemi” otrzyma z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy odpowiedni papier z recyklingu oraz materiały promocyjne akcji.

Zgłoszenie do 28 kwietnia br. prosimy kierować do Agnieszki Brzezińskiej, Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa, telefonicznie pod numer 22 48 42 512 lub przy pomocy poczty elektronicznej na adres abrzezinska@konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię