PRAŻMÓW Po naszym artykule o fatalnym stanie ulicy Kolejowej w Jeziórku, który uniemożliwił dojazd karetki do chorego, PKP utwardziło drogę.


Jeszcze kilka dni temu równoległa do torów ulica Kolejowa przypominała rzekę błota i deszczówki. Wszystko przez ciężkie maszyny i wywrotki, które rozjeździły ją podczas budowy nowych peronów na stacji Ustanówek. Stanu drogi nie poprawiono przed długim majowym weekendem i część mieszkańców została praktycznie odcięta od swoich posesji.
Jeden z mieszkańców stracił resztki cierpliwości gdy okazało się, że nie może dojechać karetka wezwana do jego ciężko chorego dziadka.
– Dziadka pogotowie zabrało do szpitala, ale przez problemy z dojazdem interwencja znacznie się opóźniła, a my najedliśmy się nerwów – mówił kilka dni temu mężczyzna, który zaalarmował PiasecznoNEWS. – My rozumiemy, że prowadzone są prace i nie oczekujemy cudów, ale mogli przed weekendem chociaż zebrać trochę tego błota i sypnąć jakimiś kamieniami, byśmy mieli dostęp do posesji.
W czwartek przystąpiono do naprawy drogi. Na kolejowej pojawiły się koparki, które ją wyrównały. Wysypano też tłuczeń.
– Dowiedzieliśmy się, że to na skutek interwencji gminy – mówi jeden z mieszkańców. – Oczywiście wciąż jest błoto, ale dzięki wysypanemu tłuczniowi można normalnie przejechać, bez ryzyka, że się ugrzęźnie.
– Rzeczywiście interweniowaliśmy w sprawie drogi – przyznaje wicewójt Prażmowa, Jan Dąbek. – Z uwagą monitorujemy inwestycje PKP na terenie naszej gminy i wysyłamy kolejne pisma z uwagami.

Adam Braciszewski

Czytaj też: 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię