Płać podatki i korzystaj ze specjalnych ofert

5

PIASECZNO Jednym z najważniejszych źródeł dochodów gminy Piaseczno są wpływy podatkowe od osób fizycznych. Nieco ponad 38% podatku płaconego przez mieszkańców do urzędu skarbowego wraca do gminy i w prosty sposób przekłada się na realizację potrzebnych usług i inwestycji.

Warto to zrobić, bo od wysokości wpływów do budżetu zależy to, jak wiele inwestycji i remontów będzie mógł w danym roku zrealizować samorząd. W 2023 roku gmina Piaseczno zamierza wydać na inwestycje ponad 170 mln zł. Burmistrz Daniel Putkiewicz nie ukrywa jednak, że wiele będzie zależało od tego, jak ukształtują się wpływy do budżetu w związku z wprowadzonymi przez Polski Ład zmianami podatkowymi.

– Staramy się zachęcać mieszkańców do płacenia podatków nie tylko poprzez akcje informacyjne, ale także kierując dodatkowe usługi i ulgi do tych osób, które wyrobią sobie Piaseczyńską Kartę Mieszkańca – mówi burmistrz. Piaseczyńska Karta Mieszkańca (PKM) oferuje przede wszystkim istotne zniżki komunikacyjne, w tym bezpłatne przejazdy liniami lokalnymi L, jest wykorzystywana do uiszczania opłat za obiady w szkolnych stołówkach, rejestracji czasu pobytu dziecka w przedszkolu, pełni funkcje karty bibliotecznej czy uprawnia do zniżek na basenie. Pozwala też mieszkańcom skorzystać z oferty bezpłatnego chipowania oraz kastracji/sterylizacji zwierząt domowych. Posiadacze Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca oraz Piaseczyńskiej Karty Dużej Rodziny mogą korzystać również z ofert rabatowych podmiotów komercyjnych.

Na stronie internetowej https://piaseczno.eu/sprawdz-na-co-ida-twoje-pieniadze-gmina-piaseczno-2023/ samorząd udostępnia specjalne narzędzie, które pozwala sprawdzić, jaka kwota z naszego podatku zasila poszczególne zadania gminy.

 

Biuro Promocji i Kultury

5 KOMENTARZE

 1. Za mało ulg dla płacących podatki, w zasadzie nic ciekawego. Dla bezdzietnych – żadnych zachęt. Lepiej sloikom niepłacącym, nieprzerejestrowujacym auta, czują się lepiej niż tubylcy, dziwne 🤔

 2. To niezłe „specjalne oferty” – śmiech na sali…

  Konstancin, Łomianki, Marki, Izabelin są w I strefie. Piaseczno w drugiej mimo iż od Warszawy Jeziorki (granica strefy) Piaseczno jest drugą stacją…

  #StopCenzurze

  • Zastanawia mnie po co mieszkasz w miejscowości w której jest Ci wszystko zawsze źle???
   Czy nie lepiej przeprowadzić sie tam gdzie będziesz zadowolony? O ile jest na tym świecie takie miejsce;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię