Plac zabaw zamknięty w biurokratycznej niemocy

2

PIASECZNO Po burzy, która przeszła nad naszym powiatem ponad miesiąc temu jedno z drzew na placu zabaw w Pilawie przewróciło się uszkadzając część wyposażenia. Od tamtego czasu zwisły kłódki. – Są wakacje, a dzieci nie mogą korzystać z placu zabaw – denerwują się mieszkańcy. – Kiedy zamierzą go otworzyć? W grudniu?


Opieszałość gminy w otwarciu placu zabaw budzi w wśród mieszkańców coraz większą irytację. Zatrzymują się samochody, wysypują się z niech dzieci, biegną radośnie do furtki i napotykają na kartkę „Plac zabaw nieczynny do odwołania”. Smutek, rozczarowani i złość.
– Powinni udostępnić ten plac w ciągu kilku dni – mówi jeden z mieszkańców. – Są wakacje i właśnie teraz to miejsce jest najbardziej potrzebne.
Jak twierdzi urząd gminy szkodę wyrządzoną przez drzewo niezwłocznie zgłoszono do firmy ubezpieczeniowej.
– Ubezpieczyciel po dokonaniu wizji lokalnej i otrzymaniu od Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno wszystkich niezbędnych dokumentów ustala z producentem urządzeń (w które wyposażony jest plac zbaw – przyp. red) zakres wymiany oraz kosztorysy naprawy. Po otrzymaniu zatwierdzonych przez ubezpieczyciela kosztorysów zlecimy wykonawcy naprawę urządzeń – informuje Grzegorz Chrabałowski z Wydziału Utrzymania Terenów Publicznych.
– Umowa z firmą ubezpieczeniową powinna być tak skonstruowana by nie dopuścić do tego typu sytuacji – uważają mieszkańcy. – Przecież te przepychanki z ubezpieczycielem mogą trwać w nieskończoność.
I rzeczywiście. Kilka dni temu urząd poinformował, że sprawa wciąż jest w toku, bo firma ubezpieczeniowa zażądała… dodatkowej dokumentacji.
Tymczasem na placu zabaw wciąż rośnie drugi klon, który kwalifikuje się do wycięcia.
– W tej sprawie też nic nie robią – mówią mieszkańcy. – Powinni wyciąć to drzewo natychmiast, a widać, że nikt się do tego nie kwapi.
– Został złożony wniosek do starostwa w sprawie wydania zezwolenia na wycięcie – informuje – informuje Grzegorz Chrabałowski. – Po otrzymaniu zezwolenia drzewo wytniemy – zapewnia.

Adam Braciszewski

2 KOMENTARZE

  1. Przykry widok, drzewo złamało się 12/06/2017. Wybieramy się wraz z dziećmi na Kościuszki żeby spowodować jakiekolwiek działania.

  2. No tak. Wytłumacz dziecku, że nie może wejść na plac zabaw bo ubezpieczyciel zażądał dodatkowych dokumentów. Cyrk. Dla dziecka tydzień to długo a miesiąc to już abstrakcja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię