Plażing i mocny bit. Tak się żegna lato

1

GÓRA KALWARIA Wystarczyło wysypać 25 ton piasku w sercu miasta, ustawić parawany i leżaki, by przyciągnąć mnóstwo mieszkańców, szczególnie tych najmłodszych


– Jesteśmy daleko od plaż, dlatego atrakcja jest bardzo fajna – chwaliła pani Małgorzata, której 4-letni syn w niedzielne popołudnie brodził w wielkiej piaskownicy na środku rynku. – Przydałoby się tylko więcej dmuchańców, bo są do nich długie kolejki – dodała.

Z kolei pani Magdę, która skorzystała z leżaka przy „plaży” zerkając na 3-letnią córkę Julię, cieszyło to, że w czasie „Pożegnania lata” spotkała na głównym placu miasta znajomych.

– Jak byłam dzieckiem takich wydarzeń, z ogromną piaskownicą nie było – żałowała mieszkanka.

– W naszych imprezach na rynku właśnie chodzi o to, aby wyciągnąć ludzi z domów, żeby spotkali się z sługo niewidzianymi znajomymi. Cieszę się, bo mam wrażenie, że dziś udało nam się stworzyć wręcz rodzinną atmosferę, mimo że przyszło tak dużo osób. Kiedy zaczynaliśmy trzy lata temu, frekwencja podczas wydarzeń na rynku była słabowita. Mieszkańcy chyba już przyzwyczaili się, że od czasu do czasu przed ratuszem coś się dzieje i jest ich teraz znacznie więcej – powiedziała Aleksandra Fedynicz-Komosa ze Stowarzyszenia „O to chodzi…”, które razem z Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Ośrodkiem Kultury zorganizowało żegnanie wakacji.

Kiedy rodzice wylegiwali się na leżakach uprawiając „plażing” i „relaksing”, dzieci miały okazję wygrać nagrody na torze przeszkód i w konkurencjach sportowych (jak np. przerzucanie balonów z wodą przy użyciu ręcznika), namalować obraz na dużej ścianie z folii lub samodzielnie ulepić garnuszek z gliny – stoiska były oblegane.

Ostatnią wakacyjną imprezę zakończył koncert hip-hopowy na terenie dawnej jednostki wojskowej. Zaczęła go miejscowa ekipa: Sekul, Stolar, Barber, Ponti, ich goście: Defman, Joy, DMP, Skipi, a zakończył cieszący się popularnością Kękę z Radomia.

– Nasi raperzy komentowali po występie, że jeszcze nigdy nie występowali przed tak dużą publicznością. Aż zaczęliśmy zastanawiać się nad organizacją w przyszłości festiwalu hip-hopowego w Górze Kalwarii – mówi Monika Zacharkiewicz z Ośrodka Kultury.

Patronem pożegnania lata były Kurier Południowy i Piasecznonews.pl.

Fot. PC, Ośrodek Kultury

1 KOMENTARZ

  1. wszystko fajnie, ale czemu w tym mieście wszystko dzieje się we wszystkie dni, a nie w piątki i soboty? stand upy – poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, teraz Kękę w niedzielę w okolicach 21.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię