Płonie dom! Dziecko zaalarmowało staż pożarną! Trwa akcja ratownicza [AKTUALIZACJE]

1

GÓRA KALWARIA Sześć zastępów straży pożarnej gasi pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Dobiesz przy ul. Ogrodowej. Na miejsce dojeżdża też zastęp z drabiną ze Złotokłosu

Ze wstępnych ustaleń strażaków wynika, że pożar wybuchł w garażu przylegającym do budynku mieszkalnego. Stamtąd płomienie przeniosły się na dwukondygnacyjny dom.
O pożarze poinformowało nas dziecko – mówi mł. bryg. Łukasz Darmofalski z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. – Gdy strażacy przyjechali mieszkańcy zdążyli już opuścić budynek objęty pożarem. W tej chwili wciąż trwają działania gaśniczo-ratownicze.
Strażakom akcję utrudnia porywisty wiatr – informuje nasz reporter, który dotarł na miejsce zdarzenia.
To wyjątkowo pechowy weekend. Zdarzyły się aż trzy pożary budynków mieszkalnych. Wczoraj strażacy gasili pożar w Piasecznie:

CZYTAJ TAKŻE:  Rynek nabierze klasy i szlachetności. Projekt ma być gotowy do końca roku

oraz w Tarczynie:

godz. 21.45

W tej chwili strażacy gaszą pożar na poddaszu. Rozstawiana jest drabina z OSP Złotokłos. Na miejscu jest również karetka pogotowia.

godz. 22.04

godz. 22.10
– Akcja gaśnicza wciąż trwa, wóz z drabiną oraz jeden ciężki wóz z JRG wróciły do Piaseczna, ale dojechały dwa kolejne zastępy oraz Iveco z urządzeniem do ładowania butli  – informuje nasz reporter. – Trudne warunki atmosferyczne utrudniają akcję. Możliwe, że strażacy będą tu pracować do rana.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię