Plonowa na raty

0

LESZNOWOLA Wczoraj w urzędzie gminy odbyło się spotkanie, podczas którego rozmawiano o sytuacji prawnej związanej z ulicą Plonową w Nowej Woli


W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy ulicy Plonowej, którzy od dłuższego czasu borykają się z niedogodnościami związanymi z jej fatalnym stanem, rolnicy, reprezentujący właścicieli przylegających do drogi pól, radni oraz władze gminy. Celem spotkania było m.in. przedstawienie harmonogramu prac na Plonowej w kontekście toczących się postępowań własnościowych.

Wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik poinformowała, że do 15 lipca ma zostać wykonany 160-metrowy odcinek drogi do ul. Malwy. Z kolei odcinek od ul. Maciejki do ul. Raszyńskiej ma być robiony na mocy specustawy. Do jesieni zostanie przygotowany jego projekt. Najgorzej wygląda sytuacja z odcinkiem od ul. Malwy do Maciejki, co do którego toczą się spory własnościowe. Jak twierdzili obecni na spotkaniu rolnicy, przepychanki prawne między gminą a właścicielami sąsiadujących z drogą gruntów mogą potrwać jeszcze kilka lat.

TW

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię