Po burzy podtopienia i zalania! Może być znacznie gorzej…

6

PIASECZNO – W tej chwili mamy około 60 zgłoszeń związanych z następstwem opadów deszczu – informuje Łukasz Darmofalski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie

Aktualnie w terenie powiatu piaseczyńskiego pracuje 14 jednostek straży pożarnej. Najwięcej podtopień, zalanych garaży i piwnic oraz trudno przejezdnych ulic zanotowano w Józefosławiu i w Julianowie. Część zgłoszeń dotyczy gminy Konstancin-Jeziorna.
Jednak to może być dopiero początek – wieczorem i nocą przewiduje się kolejne burze, silne wiatry, ulewne deszcze, a nawet grad. Możliwe są przerwy w dostawie prądu.

6 KOMENTARZE

  1. Jak się bezmyślnie wydaje pozwolenia na budowę to teraz są tego efekty. Nie ma rozsądnej gospodarki gruntami tylko może jeszcze jeden blok można wcisnąć. Teraz mamy skutki myślenia podobno wykształconych ludzi. Natury nikt nie oszuka a woda zawsze popłynie w dół a nie odwrotnie. Tu mamy na żywo scenę z filmu „poszukiwany poszukiwana”. Jezioro przeniesiemy tam a tu wybudujemy.

    • Jakie pozwolenia na budowę? Według Pani całe Piaseczno i okolice nie powinny być w ogóle zabudowane? Widzi Pani zdjęcia? Zdjęcia nie przedstawiają jednego miejsca, są na nich różne części miasta i gminy. Problem stanowi brak wydolnej kanalizacji, udrażniania jej i dbania o przepustowość bądź po prostu zwyczajny jej brak… Po to są władze, spółki komunalne, aby o to dbać. Haracz za tzw. „wody opadowe”, to haracz za co przepraszam?

      Oczywiste jest, że wszystko idzie do przodu, przybywa zabudowań, miasto się rozrasta. Jeżeli uważa to Pani za powód podtopień po każdej ulewie, to proponuję wyprowadzić się na pustynie…

    • Zgodziłbym się z tobą gdyby na stanowiskach odpowiedzialnych zasiadały akurat osoby z wykształceniem – a nie córki synowe synowi znajomi etc. – teraz poza obrażaniem wykształconych osób twój post nic nie wnosi

  2. Pani Ewo, 100% racji w Pani wypowiedzi! Zabetonowanie okolicy nie służy odpływowi wody deszczowej, która przy większej powierzchni naturalnych terenów mogłaby zostać naturalnie wchłonięta przez glebę. Dziw bierze, że inni tego nie rozumieją na forum. Komentarz @Młody mieszkaniec, że miasto się rozbudowuje jest śmieszny. Rozbudowa z głową, a rozbudowa (obecna) na zasadzie „zarządzanie chaosem” ma właśnie konsekwencje jakie widzimy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię