Po długiej przerwie wraca Misterium Męki Pańskiej

0

GÓRA KALWARIA Po trzech latach nieobecności spowodowanej pandemią koronawirusa do Góry Kalwarii wraca plenerowe widowisko pasyjne. W sobotę 1 kwietnia na rynku im. bp Wierzbowskiego odbędzie się inscenizacja historyczna, upamiętniająca ukrzyżowanie Jezusa Chrystusa


Będzie to jubileuszowa 10. edycja wydarzenia, które rozpocznie się punktualnie o 15 i potrwa około dwóch godzin. Zapowiadane jest ono jako największe rekolekcje na Mazowszu i odbędzie się w przeddzień Niedzieli Palmowej. Organizatorem inscenizacji jest Bractwo Misterium Męki Pańskiej, które zawsze dba o szczegółowe, ale też bardzo emocjonalne odtworzenie ostatniej drogi Jezusa Chrystusa, od osądzenia Go przez Piłata, aż po ukrzyżowanie na Golgocie. W tym roku w misterium mają pojawić się nowe sceny i elementy.
– Jest to tak naprawdę widowisko, które miało się odbyć w 2020 roku – mówi Łukasz Głodek, reżyser misterium. – Będą dwie nowe sceny, w tym modlitwa w Ogrójcu. Zmieni się też ich układ. Większość wydarzeń będzie rozgrywała się w przestrzeni Kościoła na Górce. Dzięki temu zabiegowi widzowie będą mogli poczuć się bardziej jak w teatrze i obserwować pasję niemal statycznie. Da to możliwość lepszego zarejestrowania poszczególnych scen i różnych niuansów.
W widowisku wystąpi około 40 aktorów i 20 statystów. Podkład muzyczny zapewni chór Reditus.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię