Po dobie poszukiwań odnaleziono 81-latka. Skala działań była ogromna

3

Poszukiwania prowadzone przez ponad 24 godziny doprowadziły do odnalezienia zaginionego 81- latka z Baniochy. Działania prowadzone przez policjantów z Piaseczna, Góry Kalwarii i Warszawy wspierali strażacy, WOPR oraz straże gminne i miejskie. Teren z powietrza sprawdzany był przez załogę policyjnego śmigłowca i drony.

81- letni mężczyzna około godziny 11.00 wyszedł w poniedziałek z domu w Baniosze. Zaniepokojona rodzina w nocy poinformowała policjantów w Górze Kalwarii o zaginięciu cierpiącego na zaniki pamięci mężczyzny.

W poszukiwania zaangażowali się policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii, Piaseczna, a także innych jednostek podległych Komendzie Powiatowej Policji w Piasecznie oraz z Warszawy. Z uwagi na obszar prowadzonych działań, pomoc i wsparcie udzielone zostało przez drużyny Państwowej Straży Pożarnej. Do pomocy włączono również Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Użyto policyjnych psów tropiących, quadów i dronów. Poszukiwania z powietrza prowadzone były również przy użyciu policyjnego śmigłowca.

Równocześnie policjanci z wydziału kryminalnego prowadzili działania operacyjne, dzięki którym na jednej z kamer monitoringu w Piasecznie dostrzeżono postać zaginionego na przystanku komunikacji miejskiej. Miejsce to wskazało, że zaginiony mógł udać się do stolicy. Informacja o 81-latku trafiła do wszystkich służb na terenie Warszawy. Około godziny 1 w nocy funkcjonariusze Straży Miejskiej zwrócili uwagę na mężczyznę, z którym utrudniony był kontakt. Z uwagi na jego stan zdrowia została wezwana załoga pogotowia ratunkowego, która zabrała go do jednego ze stołecznych szpitali.

– Wezwani do szpitala policjanci z warszawskiej Ochoty ustalili, że jest to poszukiwany przez nas 81- latek – informuje nadkom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. – Wszystkim policjantom i służbom zaangażowanym w prowadzonych działaniach poszukiwawczych, dziękujemy.

KPP

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię