Po dziurach do domu. Wiemy kiedy gmina wyrówna drogę

6

LESZNOWOLA Mieszkańcy osiedli przy ul. Fabrycznej i Złotych Łanów w Łoziskach narzekają na problemy z dojazdem do swoich posesji. – Stan naszych gruntowych dróg jest fatalny – alarmują


– Wprawdzie w ubiegłym tygodniu została wyrównana Fabryczna na odcinku od Postępu do Złotych Łanów, ale takie zabiegi i tak na długo nie wystarczają – twierdzi jeden z mieszkańców. – Jak popada, to na drodze od razu robi się błoto, jak jest sucho, to się kurzy. Z tego co pamiętam, gmina miała zamiar zmodernizować tę ulicę. Pojawia się tylko pytanie kiedy?
Rok temu, za ponad ćwierć miliona złotych, wykonano projekt rozbudowy Fabrycznej, która na odcinku 2,5 km (do linii kolejowej) docelowo ma zostać utwardzona i poszerzona do 12 m. Co z tego, skoro w budżecie gminy nie ma na tę inwestycję pieniędzy. Początkowo mówiło się o etapowaniu, ale i ten pomysł na razie został odłożony na lepsze czasy. Dziury witają mieszkańców także na drugiej drodze dojazdowej do osiedli, a mianowicie Złotych Łanów.
– Tę drogę wyrównamy, jak tylko zakończą się na niej prace związane z układaniem światłowodu – zapewnia Agnieszka Adamus z gminnego referatu promocji.

TW

6 KOMENTARZE

  1. Droga jak droga ale zarośnięte pobocza chwastami po 1,5 metra nie polepszają sytuacji. Przez ograniczona widoczność może dojść do tragedii.

    • Niestety Ci co jeżdżą tendy szybko nie zważają na dziury bo najczęściej są to auta dostawcze badz służbowe. Oczywiście są wyjątki. Strach pomyśleć co by było jak by był tu asfalt. Progi zwalniające co 100 metrów musiały by być. A dzieci jak to dzieci mogą w każdej chwili wybiec na drogę.

  2. No właśnie tu nie można dojechać do domu ale w lesie na Szarych Zajączków gdzie nie ma ani jednego domu mieszkalnego, władze gminy zaplanowały budowę asfaltowej drogi z pełna infrastruktura nie wiadomo dla kogo i na początek planują wycięcie 1000 drzew.!!!

    • To zastanów się czyje będą działki przylegające do tej leśnej drogi i kto zostanie beneficjentem inwestycji za którą zapłacimy jako mieszkańcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię