KONSTANCIN-JEZIORNA Aby na wyjeździe z Konstancina w stronę stolicy nie tworzyły się tak duże korki jak obecnie, należy przesterować sygnalizację świetlną na trzech skrzyżowaniach


Przez dwa dni – 7 oraz 12 września, w godzinach największego ruchu na ul. Warszawskiej, wyłączono sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach z ul. Mirkowską, Borową i obok siedziby Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Kierowaniem potokami aut zajęli się w tym czasie policjanci drogówki. Wszystko po to, aby sprawdzić, czy tak naprawdę źle ustawiona (przestawiona na wiosnę) sygnalizacja świetlna nie blokuje ruchu.

Burmistrz Kazimierz Jańczuk, główny orędownik i organizator eksperymentu, jest zadowolony, że przyniósł on konkretne wnioski.

– Warto było go zorganizować, teraz wiemy, w którą stronę podążać. Zdaniem policji, sygnalizacja zakłóca obecnie płynny ruch na ul. Warszawskiej – tłumaczy włodarz. – Wedle funkcjonariuszy, zielone światło na wszystkich skrzyżowaniach powinno możliwie długo świecić dla kierowców jadących do i z Warszawy kosztem ulic poprzecznych. W godzinach szczytu powinno to być wydłużenie daleko idące – dodaje.

Te uwagi burmistrz już przelewa na papier. W najbliższych dniach trafią one do Departamentu Infrastruktury Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego, który zatwierdza organizację ruchu na drogach wojewódzkich (a taką jest ul. Warszawska) i dał zgodę na eksperyment. Jego urzędnicy zapowiedzieli też, że jeżeli przyniesie on pozytywny efekt, nastąpi zmiana układu świateł oraz ich synchronizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię