Po gminie Konstancin jeździ nowa linia – L42. Jest więcej zmian

3

KONSTANCIN-JEZIORNA Część dotychczasowej trasy linii L15 została przekształcona w L42. Zmianie uległy też trasy linii L21 i L28


Niebieskie autobusy z numerem  L42 na wyświetlaczach od wczoraj jeżdżą trasą: Klarysew – ul. Mirkowska – al. Wojska Polskiego – ul. Wilanowska – ul. Od Lasu – Obory – ul. Podlaska – Cieciszew – ul. Jabłoniowa -ul. Wilanowska – ul. Łyczyńska – ul. Wiślana – Słomczyn-Kościół.

Natomiast L15 ze jeździ obecnie krótszą trasą: Klarysew – ul. Mirkowska – al. Wojska Polskiego – ul. Piłsudskiego – ul. Gąsiorowskiego – ul. Od Lasu – ul. Potulickich – ul. Warecka – ul. Zaleśna – ul. Topolowa – ul. Prosta – ul. Jabłoniowa – ul. Wilanowska – ul. Łyczyńska –ul. Wiślana – Słomczyn-Kościół. W wybranych kursach, w obu kierunkach, autobusy jeździć będą trasą wariantową: (…) – Konstancin-Jeziorna (Warecka – Gąsiorowskiego) – Od Lasu – Potulickich – (…)

Inaczej od wczoraj kursuje także linia L21 w Oborach. Jej trasa wygląda następująco: Klarysew – ul. Mirkowska – al. Wojska Polskiego – ul. Wilanowska – ul. Od Lasu – Obory – ul. Baczyńskiego – ul. Łyczyńska – ul. Wilanowska – ul. Jabłoniowa – Cieciszew – Dębówka –Podłęcze – Wólka Dworska – Wólka Załęska – Moczydłów – Góra Kalwaria/Rynek.

Nieco zmieniła się także trasa linii L28: Klarysew – ul. Mirkowska – al. Wojska Polskiego – ul. Piłsudskiego – ul. Gąsiorowskiego – ul. Od Lasu – ul. Potulickich – ul. Warecka – Szymanów – Łubna –Baniocha.

Reasumując, pasażerowie będą mogli skorzystać z nowych przystanków: Jabłoniowa 04 w Słomczynie i Os. Elsam 01 w Konstancinie-Jeziornie dla autobusów L15 i L28 oraz Od Lasu 03 w Konstancinie-Jeziornie dla linii L21 i L42. Przystanki będą warunkowe, czyli autobusy zatrzymają się na nich „na żądanie”.

Według wymagań Zarządu Transportu Miejskiego, autobusy linii lokalnych muszą być wyposażone w częściowo niską podłogą, wyświetlacze i nie mogą być starsze niż z 2011 roku. Każdy autobus jest certyfikowany przez ZTM, co potwierdza spełnienie wysokich standardów.

Warto pamiętać, że pasażerowie linii L14, L15, L16, L21 i L42, posiadający imienną Konstancińską Kartę Mieszkańca, podróżują bezpłatnie. Kolejnych, jeszcze większych zmian w komunikacji publicznej podróżni mogą się spodziewać od września.

Fot. ZTM, Urząd Gminy

3 KOMENTARZE

  1. A wystarczyłoby, gdyby L16 pojechał 300m dalej do skrzyżowania z Borową i zawrócił na rondzie – byłby połączony z normalnym warszawskim autobusem 139 i cały rejon Głowackiego – Śniadeckich – Moniuszki miałby regularny dojazd do Warszawy, niezależny od niepraktycznych linii 7xx. Dlaczego tak nie można zrobić?

    Dlaczego też nie można zrobić normalnego przejścia między Bażancią lub Śniadeckich do Krasnoludków? Wtedy byłby dostęp do innych warszawskich autobusów.
    Dlaczego nie można zrobić pętli i jeżdżących po niej non-stop małych autobusów (co 10 min) Puławska – Bielawska – Borowa – Puławska? Autobusy jeżdżące co 20-30min lub rzadziej naprawdę nie mogą być uznane za regularny środek komunikacji i niewiele osób będzie planowało podróżowanie nimi – może jeśli godziny ich odjazdów wyjątkowo pasują. Regularni i często jeżdżący autobus – to co innego!

  2. Dodatkowo, na obecną chwilę dalej nie wiadomo jaki dalej los czeka projekt zmian komunikacyjnych związanych z umożliwieniem dojazdu na Kabaty. Inwestycja przebudowy ulic w Warszawie została wstrzymana na końcowym etapie, uniemożliwiając dokończenie przebudowy skrzyżowania Wąwozowej, Relaksowej i Rosoła. Brak jest informacji czy blokuje to możliwość uruchomienia komunikacji miejskiej na tym odcinku, a Wydział Dróg Miejskich w Gminie, odpowiedzialny za organizację transportu publicznego nie ma żadnej wiedzy w tym temacie.

  3. beznadziejna zmiana w kursowaniu autobusu 42 w stosunku do L 15. poprzednio L 15 mozna bylo pojechac do Konstancina, mialo się ok. godz. na zakupy, lekarza, aptekę itp, po godzinie można było wrócić. poza tym jedną linia dojeżdżalo sie do CKR- u. Komu to przeszkadało?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię