Zamalowano wulgarny napis obrażający prezydenta

6

PIASECZNO Na stacji trafo przy ulicy Chyliczkowskiej do wtorku widniał obelżywy napis, znieważający prezydenta RP. Wulgaryzm usunęła zawiadująca stacją transformatorową spółka PGE


Tak było
Tak jest

Wulgarny, obrażający głowę państwa napis wzbudził duże wzburzenie naszych czytelników. Jeden z nich zgłosił sprawę na straż miejską.

– Jeszcze w poniedziałek powiadomiliśmy o tym fakcie PGE, a we wtorek napis został zamalowany – informuje Mariusz Łodyga, komendant straży miejskiej.

Reakcja ludzi była podobna do tej sprzed kilku lat, kiedy to nieznani sprawcy wymalowali czerwonym sprejem napisy „Tusk Raus” na komorze stacji trafo przy Alei 3 Maja w Zalesiu Dolnym. Wówczas sprawą również zajęła się straż miejska, która zobligowała właściciela stacji transformatorowej do ich usunięcia.

– Każdy rażący wulgaryzm czy obelżywy napis jest wykroczeniem, za które można otrzymać mandat lub karę grzywny – przypomina nadkom. Jarosław Sawicki, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

[AKTUALIZACJA] W piątek do redakcji piasecznonews.pl zgłosił się radny powiatowy Grzegorz Pruszczyk, który poinformował, że to on jako pierwszy wystąpił do PGE Dystrybucja z prośbą o zamalowanie wulgarnego napisu (było to jeszcze w ubiegłym tygodniu).
– Uprzejmie proszę o skorygowanie artykułu, bo historia interwencji w PGE była nieco inna – mówi Grzegorz Pruszczyk.

TW

6 KOMENTARZE

 1. Przepraszam ale gdzie w tym wymalowanym tekście jest użyte słowo „prezydent” ? Jak to mówią, nie jednemu psu Burek na imię. Dlaczego od razu skojarzenie z prezydentem 🙂 Fakt, faktem nie powinno się niszczyć czegokolwiek poprzez takie malowanie.

 2. Hehe, czujni miłośnicy PiS-u od razu się zorientowali, o którego Dudę chodzi. Czyżby w głębi duszy podzielali opinię autora napisu? 😉

  • Nie trzeba być miłośnikiem partii tej czy tamtej, tego czy innego prezydenta, zbyt dużo jest w przestrzeni publicznej i medialnej agresji, chamstwa i wulgarności służących do celowego podgrzewania nastrojów. Redakcja zamieszczając zdjęcie zeszła do poziomu szmatławca z pana z Konstancina licząc na więcej odsłon swojej strony. A Twój komentarz dostosowuje się do tego poziomu.

 3. :-D)))
  dziękuję za zdjęcie nr 1!
  i to jest prawdziwe dziennikarstwo. zdjęcie przed i zjecie po…jak u Dowbor przy remontach…

  rozumiem że gdyby napisano „Duda nasz Kochany Anioł Stróż” to nikt by tego nie zamalował?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię