Po oddaniu wiaduktu zmieni się trasa i częstotliwość kursowania autobusu

12

LESZNOWOLA Niedługo zostanie oddany do użytku wiadukt na ulicy Karczunkowskiej. Kiedy to się stanie, częstotliwość łączącego gminę Lesznowola z Warszawą aurtobusu 737 zostanie zwiększona. Autobus będzie jeździł co 40 minut w szczycie i co godzinę poza szczytem i w święta


Trwają ostatnie prace przy wiadukcie na ulicy Karczunkowskiej.
– Wykonaliśmy już wszystkie roboty mostowe i drogowe – informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK. – Obecnie odbywają się prace wykończeniowe. Malowane są ścieżki i montowane oznakowanie. Potrwa to pewnie do końca lipca, zaś w sierpniu planowane jest udostępnienie wiaduktu do ruchu.
Pętla autobusowa (209 oraz L39), która do tej pory znajdowała się po wschodniej stronie wiaduktu, zostanie przeniesiona na stronę zachodnią, bliżej Zgorzały. Jednocześnie będzie znajdowała się blisko przystanku autobusu 737, który będzie kursował tą trasą, co dotychczas (przez Zamienie i Dawidy Bankowe), ale znacznie częściej.
– Częstotliwość autobusu 737 zostanie zwiększona do tej, z jaką kursuje linia 715. Autobus będzie jeździł co 40 minut w szczycie oraz co 60 min poza szczytem i w święto – informuje Igor Krajnow z ZTM.
Kolejna zmiana ma dotyczyć przystanku końcowego 737 w Warszawie. Teraz zatrzymuje się on na Ursynowie Południowym. Po oddaniu wiaduktu będzie dojeżdżał do metra Wilanowska.

TW

12 KOMENTARZE

  1. I jak zwykle włodarze gminy przesypiają okazję do poprawy życia mieszkańców. Jak ze ścieżką rowerową na Puławskiej. Szkoda, bo poza godzinami szczytu autobusem 209 w 20 minut można dojechać na Ursynów Płn.

  2. I jak zwykle włodarze gminy przesypiają okazję do poprawy życia mieszkańców. Jak ze ścieżką rowerową na Puławskiej. Szkoda, bo poza godzinami szczytu autobusem 209 w 20 minut można dojechać na Ursynów Płn. No tak, ale to przecież gmina przyjazna przedsiębiorcom, a nie mieszkańcom;)

  3. Dlaczego do Wilanowskiej? Zdecydowanie lepsza wersja to pozostawienie pętli na Ursynowie jak było do tej pory a nie stanie w korku przy wyścigach w godzinach popoludniowego szczytu.co za bezsens.

  4. Tylko nie do Wilanowskiej, niech zostawia tak jak było z pętlą na Ursynowie, co za pomysł by kolejny autobus jechał Poławską aż tam.
    Rozkład co 40 minut w godzinach szczytu? i to ma być konkretna zmiana?

  5. „niedługo” zostanie oddany…. 737 co 40 minut… brawo, i to do Wilanowskiej…. dobre zmiany zataczają coraz większe kręgi. po co były te ankiety w necie? ktoś je czytał? chyba nie

  6. 737 nie będzie jeździł przez wiadukt i Karczunkowską? To po co czekano na ten wiadukt żeby zwiększyć liczbę kursów? Dlaczego nie będzie nim można dojechać na wiadukt i zejść na dół na peron PKP?

  7. Czyli autobus 737 nie będzie dojeżdżał do Ursynowa Południowego? Jeśli tak to bardzo źle. Linia 809 nie wraca, pomimo to, że przed przebudową miała się dobrze (jej trasa od Jeziorek przecież pokrywała się z trasą linii 209), a teraz jeszcze 737 nie wjeżdża do Ursynowa 🙁

  8. Co za parodia.. czekamy na otwarcie wiaduktu kilka lat po to,by autobus nie jeździł tą trasą tylko wlókł się uliczkami Zamienia i Dawid i to do Wilanowskiej.Brawo,lepszego newsa nie moglam przeczytać.czy ktoś tutaj ma na celu dobro pasażerów??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię