Po parku miejskim biegają psy. Brudzą i terroryzują spacerujących

2

PIASECZNO – Wczoraj jeden z psów zagryzł łabędzia, przy stawie można znaleźć jego szczątki – mówi pani Krystyna, rencistka która często spaceruje po parku z wnukiem. – Rządy agresywnych czworonogów i ich beztroskich właścicieli muszą się wreszcie skończyć


Wielu właścicieli psów trzyma je na smyczy, ale jest też mnóstwo osób, które puszczają je samopas

Mieszkańcy korzystający z parku miejskiego alarmują, że coraz więcej osób zagląda tam z psami. Oczywiście nie byłoby w tym nic złego, gdyby czworonogi były prowadzane na smyczy i w kagańcu. Niestety większość z nich hasa sobie beztrosko, uprzykrzając często życie innym spacerującym.
– Wielokrotnie miałam sytuacje, jak psy podbiegały do mnie i zaczynały szczekać – skarży się pani Krystyna. – Człowiek nie wie wtedy jak ma się zachować. Czy się nie ruszać, czy może raczej uciekać. Psy często gryzą się między sobą, załatwiają w parku potrzeby fizjologiczne, raz widziałam nawet jak mały kundelek skoczył na dziecko…
W przyszłym roku gmina planuje zbudować na obrzeżach parku wybieg dla psów, który powinien poprawić sytuację.

Szczątki zabitego łabędzia do tej pory można znaleźć przy stawie

– W miejscach publicznych właściciele psów są zobowiązani trzymać je na smyczy, a gdy pies jest agresywny – także w kagańcu – podkreśla Mariusz Łodyga, komendant straży miejskiej. – Za niestosowanie się do tego przepisu grozi nawet do 500 zł mandatu.
Już niedługo straż miejska będzie miała lepszą wiedzę na temat tego, co dzieje się w parku, ponieważ do końca roku do systemu miejskiego monitoringu ma zostać podłączonych 40 znajdujących się w nim kamer.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Żaden wybieg nie zmieni zakutych łbów psiarzy, którzy myślą że ich pieskowi wszystko wolno. Powinno się wprowadzić zakaz wyprowadzania psów w parku miejskim i wlepiać mandaty albo odławiać biegające psy i wywozić do schroniska. Inne pytanie to czy ci ludzie sprzątają po swoich psach? Bo ja widzę, że park to jedno wielkie „pole minowe”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię