PIASECZNO/POWIAT W piątek ma rozpocząć się szybka przeprowadzka powiatowego wydziału komunikacji… na drugą stronę ulicy, do wyremontowanej byłej siedziby urzędu skarbowego


Wydział Komunikacji i Transportu opuści ciasny budynek przy ul. Czajewicza 1a i zajmie przestronne trzy piętra biurowca przy Czajewicza 2/4. Ze względu na to, że dysponuje on chronionymi danymi oraz dostępem do systemu CEPiK (Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców), przy przenoszeniu sprzętu i archiwum będą obecni przedstawiciele Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych.

– Ze względu na przeprowadzkę, w piątek wydział będzie zamknięty – informuje starosta Wojciech Ołdakowski. – Być może, jeżeli nie uda się uruchomić systemu odpowiednio szybko, wydział będzie zamknięty także w poniedziałek – dodaje.

Wydział komunikacji przenosi się, bo jest coraz bardziej oblegany. W starostwie tłumaczą, że budynek przy Czajewicza 1a stał się zbyt ciasny dla urzędników, a także klientów. – Spraw, które załatwia wydział, lawinowo przybywa. W tym roku jest wyjątkowo dużo rejestracji nowych samochodów. Zazwyczaj po rezerwę tablic rejestracyjnych sięgaliśmy w listopadzie, w tym roku korzystanie z niej rozpoczęliśmy we wrześniu – tłumaczy starosta.

Jednak w byłej siedzibie skarbówki będzie prowadzona nie tylko rejestracja samochodów. Na ostatnie piętro przeniesie się Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Natomiast w przyszłym roku pod tym samym adresem powstanie nowe skrzydło budynku z biurami dla Powiatowego Urzędu Pracy, gnieżdżącego się obecnie przy ul. Szkolnej oraz – razem z PINB – w internacie przy ul. Chyliczkowskiej 20. Władze powiatu dążą do przywrócenia bursy w całym budynku, ponieważ mieści się ona obecnie tylko na jednym piętrze. – Nauką w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego zainteresowanych jest wiele osób spoza naszego terenu. Brakuje nam miejsc w internacie – mówi Wojciech Ołdakowski.

1 KOMENTARZ

  1. Dobrze, że nikt pod artykułem się nie podpisał bo musiałby posypać głowę popiołem NIE MA “Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych” choć prawie każdy kogo o to pytam uważa, że jest. Informuję Pana/ą redaktor, że w Polsce jest – Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Poza tym bardzo dobry i potrzebny portal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię