GÓRA KALWARIA 1963 metry – tyle będzie do pokonania w biegu ulicznym, który odbędzie się 4 marca. Jutro startują zapisy uczestników. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona!


Skąd taki nietypowy dystans? Jest to odwołanie do roku, w którym zginął Józef Franczak ps. Lalek – ostatni żołnierz podziemia niepodległościowego, których współcześnie nazywa się „wyklętymi”. Biegacze wystartują równo o godz. 12 sprzed Ośrodka Kultury przy ul. por. Jana Białka 9. Aby znaleźć się w ich gronie, już od 1 lutego można zapisywać się telefonicznie pod numerem: 22 727 48 61. Nie ma opłaty startowej, ale liczba miejsc jest ograniczona (do 55 mężczyzn i 35 kobiet). Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal i koszulkę (w której pobiegnie). W regulaminie zaznaczono, że wszystkich zawodników będzie obowiązywało tempo biegu wynoszące około 6 – 6,20 min na 1 kilometr.

Po biegu, o godz. 12.45, w Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie z Leszkiem Żebrowskim, który jest znawcą dziejów Żołnierzy Wyklętych.

Biegi Wilczym Tropem. Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyły się w ubiegłym roku w prawie 300 miejscowościach w kraju i za granicą. Wzięło w nich udział ponad 60 tys. osób.

W Górze Kalwarii oprócz Ośrodka Sportu i Rekreacji wydarzenie współorganizują Fundacja Wolność i Demokracja oraz Stowarzyszenie Rodzin Polska i Tożsamość.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię