Po świątecznym leniuchowaniu… czas na łyżwy!

0

PIASECZNO Po świętach, które większość z nas spędziła głównie przy stole, czas na odrobinę ruchu. Jedną z ciekawych alternatyw jest odwiedzenie piaseczyńskiego lodowiska, które znajduje się przy stadionie GOSiR

Piaseczyńskie lodowisko w tym roku ruszyło jako jedno z z pierwszych na Mazowszu, bo już 17 listopada. Jest czynne codziennie w godzinach 9.00 – 21.00 w systemie półtoragodzinnych ślizgawek rozdzielonych półgodzinną przerwą techniczną przeznaczoną na czyszczenie lodu. W najbliższą sobotę będzie czynne od godz. 10.00 do 20.30, w Sylwestra od 10.00 do 14.30, w Nowy Rok w godz. 15.30 – 20.30.
– Na co dzień na lodowisko przychodzi sporo ludzi – mówi Michał, który obsługuje piaseczyńską wypożyczalnię łyżew. Ile osób dziennie odwiedza piaseczyńskie lodowisko?
Michał chwilę się zastanawia.
– Ze szkołami to nawet 150 osób dziennie – odpowiada. – A w weekendy nawet więcej – dodaje. Szczyt przypada między godziną 16.00 a 17.00.
– Między godziną 12.00 a 13.00 mieszkańcy przychodzą chętnie z dziećmi – mówi Michał. – Połowa ludzi ma swoje łyżwy a połowa wypożycza. Szczególnie gdy odwiedzają nas liczniejsze rodziny. Dzieci szybko rosną i jeśli nie jeżdżą zbyt często to czasami zakup łyżew po prostu się nie opłaca.
Najczęściej wypożyczany rozmiar?
– Chyba 37 – odpowiada Michał. – Cieszy się dużą popularnością wśród kobiet. A jakim największym numerem łyżew dysponuje piaseczyńska wypożyczalnia?
– To rozmiar 48, niezwykle rzadko są używane.
Wypożyczenie jednej pary na 1,5 godziny – na jedną ślizgawkę – kosztuje 6 zł. Cena biletu za korzystanie z samego lodowiska to: normalny 6 zł /1,5 godz., ulgowy (do lat 18) 3 zł/ 1,5 godz.
Za 10 zł można też naostrzyć łyżwy, za 10 zł wypożyczyć chodzik, za 2 zł kask, a za 1 zł jednorazową wkładkę.

Adam Braciszewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię