Pobiegli w hołdzie Piotrowi Nurowskiemu

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Piotr Nurowski był działaczem sportowym i społecznym, a przez pięć lat także prezesem PKOl-u. Zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie rządowego samolotu w Smoleńsku. Od 2015 roku w Konstancinie, którego był mieszkańcem, odbywa się poświęcony zmarłemu 10-kilometrowy Bieg Pamięci z udziałem wybitnych polskich olimpijczyków


W ubiegłą niedzielę odbyła się już szósta edycja biegu w hołdzie Piotrowi Nurowskiemu, w której wystartowało ponad 200 biegaczy. Start zlokalizowano w Parku Zdrojowym. Punktualnie o godz. 10 amatorzy biegania ruszyli na 10-kilometrową trasę. Najszybciej, z czasem 31:32, pokonał ją Krzysztof Wasiewicz, który wyprzedził kolejnych rywali o ponad minutę. Wśród pań z czasem 36:49 triumfowała Emilia Mazek. Potem nadszedł czas na biegi dzieci, które rywalizowały na dystansie 500 m, dostarczając swoim opiekunom mnóstwo emocji. Jak co roku w imprezie wzięło udział wielu wybitnych byłych sportowców. Jednym z nich był Marian Woronin – sprinter, który od 36 lat jest rekordzistą Polski w biegu na 100 m!
Tegoroczna impreza była nietypowa. Raz, że została przełożona z czerwca na wrzesień, dwa że limit uczestników ograniczono do 250 (zwykle w biegu startowało około 1000 osób). Organizatorzy liczą, że w przyszłym roku wszystko wróci do normy i bieg będzie można zorganizować z charakterystycznym dla niego rozmachem.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię