Pobiegli w jubileuszowej „Piątce”

0

PIASECZNO Ponad 100 biegaczy wzięło udział w dziesiątej, jubileuszowej edycji Piaseczyńskiej Piątki


Piaseczyńska Piątka, impreza biegowa otwarta dla każdego, wygląda dziś nieco inaczej niż 10 lat temu. Z początku bieg odbywał się w głównej części na terenie Zalesia Dolnego. Obecnie, w związku z problemami z uzyskaniem stosownych pozwoleń, Stowarzyszenie Kondycja organizuje go na Stadionie Miejskim Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Spowodowało to, że w Piątce startuje obecnie wielu szybszych zawodników, którzy traktują bieganie zdecydowanie poważniej niż okazjonalną rekreację. Ci z kolei, dla których wynik nie jest najważniejszy, wybierają raczej biegi uliczne niż dwanaście i pół okrążenia stadionowej bieżni, które trzeba pokonać żeby ukończyć start na 5000 metrów.
Po kilku krótszych dystansach (200, 400 i 1000 metrów) uczestnicy Piaseczyńskiej Piątki pobiegli w trzech biegach na głównym dystansie. Ze względu na padający deszcz organizatorzy zdecydowali się połączyć ostatni bieg mężczyzn z biegiem kobiet. Ostatecznie najlepsza wśród pań była tego dnia Emilia Mazek (GKS Wilga Garwolin) z czasem 17:14.97, a wśród panów – Mateusz Niemczyk (KS Prefbet-Sonarol) z czasem 15:06.18.
Obecnie na stronie internetowej www.kondycja.com.pl trwają zapisy na 9. Bieg Józefosławia i Julianowa, który odbędzie się 12 czerwca o godzinie 12. Trasa biec będzie ze szkoły podstawowej w do Lasu Kabackiego w Józefosławiu – w pakiecie okolicznościowym koszulka i medal na mecie.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię