Pobiegnie w egzoszkielecie!

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Pacjentka Uzdrowiska Konstancin-Zdrój pobiegnie w egzoszkielecie w biegu Wings For Life World Run

Już 5 maja wystartuje globalny bieg Wings For Life World Run, którego celem jest wsparcie badań nad urazami rdzenia kręgowego. W wyścigu, który rozpocznie się o tej samej godzinie w 12 lokalizacjach na całym świecie, może wziąć udział każdy, kto chce wspomóc innych, tych którzy sami nie mogą pobiec. W Polsce bieg odbędzie się w Poznaniu, a jednym z uczestników będzie pacjentka Uzdrowiska Konstancin-Zdrój, która pobiegnie w egzoszkielecie.

Bieg Wings For Life World Run jest niezwykłą inicjatywą stworzoną aby pomagać. 100 proc. dochodu z opłat startowych jest przeznaczane na rozwój badań na całym świecie. Oprócz szczytnego celu na uwagę zasługuje forma wyścigu podczas, którego to meta goni zawodników. W biegu nie ma ustalonego dystansu, który trzeba osiągnąć, a każdy z uczestników biegnie do czasu wyprzedzenia go przez samochód z metą. Dzięki temu każdy biegnie na miarę swoich możliwości. Wyścig, we wszystkich 12 miejscach na świecie, wystartuje o godzinie 11 czasu UTC, czyli o 13 czasu polskiego. Na koniec zostaną wyłonieni globalni zwycięzcy- kobieta i mężczyzna- którym uda się najdłużej uniknąć spotkania z metą.

Uzdrowisko Konstancin-Zdrój razem z firmą Technomex oraz innymi ośrodkami leczniczymi, łączy się z Polską Rehabilitacyjną Grupą Husarix aby wyjść naprzeciw marzeniom osób z urazami rdzenia kręgowego i umożliwić im wystartowanie w biegu. Polscy pacjenci jako pierwsi i jedyni na świecie wystartują w biegu w egzoszkielecie.

– Jedną z osób biegnących w egzoszkielecie będzie pacjentka Uzdrowiska Konstancin-Zdrój, które m.in. specjalizuje się w kompleksowej działalności z zakresu rehabilitacji narządu ruchu – – mówi Robert Moskwa, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Uzdrowisku Konstancin-Zdrój S.A.- Egzoszkielet, który swoje początki wziął z technologii wojskowej, ułatwia poruszanie się, pomaga przywrócić właściwe schematy ruchowe u osób, które nie mogą poruszać się samodzielnie oraz pozwala ćwiczyć osobom z uszkodzonym rdzeniem kręgowym, po urazach i wypadkach, znacznie skracając czas powrotu do pełni zdrowia . Wykorzystanie egzoszkieletu w rehabilitacji wymaga odpowiedniego i dobrze wyszkolonego personelu. Takie rozwiązanie, jako jedno z nielicznych ośrodków w Polsce, oferuje Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, którego pacjenci po ustaleniu indywidualnego planu rehabilitacyjnego mają możliwość skorzystania z egzorehabilitacji

Udział w biegu przez pacjentów w egzoszkielecie ma na celu przełamanie ograniczeń osób z urazami kręgosłupa i różnymi chorobami neurologicznymi oraz popularyzację samego wydarzenia i zachęcenia jak największej liczby osób do wsparcia tego szczytnego celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię