Pobiegnij we wtorek, pobiegnij w niedzielę. Dla zdrowia i ku pamięci

0

GÓRA KALWARIA Trwają zapisy do dwóch biegów honorowych. Jeden odbędzie się 26 lutego dla upamiętnienia 349. rocznicy nadania praw miejskich, drugi – dla oddania hołdu Żołnierzom Wyklętym. Udział w nich jest bezpłatny


Wieczorny Bieg Stefana odbędzie się po raz pierwszy. 26 lutego o godz. 19.30, równo w 349. urodziny Góry Kalwarii, uczestnicy pokonają 5 km po ulicach centrum miasta (którymi dawniej prowadziła droga na Golgotę). Biegacze wystartują sprzed hali sportowej przy ul. Białka i po pokonaniu trasy wiodącej ulicami: ks. Sajny, Piłsudskiego i Kalwaryjską wrócą do punktu wyjścia. Ponieważ będzie to bieg honorowy, wszyscy uczestnicy, w identycznych koszulkach pobiegną w zbliżonym tempie. Na mecie biegacze o imieniu Stefan otrzymają od organizatora upominek-niespodziankę. Przed startem każdy z uczestników musi udać się do biura zawodów (będzie czynne od godz. 18.30), aby zweryfikować swoje dane.

Trasa Biegu Stefana

Z kolei „Tropem wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” zostanie zorganizowany 3 marca. O godz. 10 uczestnicy wyruszą na trasę o długości 1963 m – jest to odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Jest to największy bieg pamięci, rozgrywany w całym kraju.

Także i tym razem uczestnicy wystartują sprzed hali przy ul. Białka (przed biegiem należy zgłosić się do biura organizatorów czynnego od godz. 9) i pokonają dystans w równym tempie. Na mecie każdy otrzyma pamiątkowy medal.

Udział w obu imprezach jest bezpłatny, a liczba miejsc w każdym ograniczona do 100 osób. Uczestnictwo należy zgłaszać telefonicznie pod numerem telefonu: 22 72 74 861 do 25 lutego (Bieg Stefana) i 28 lutego (Bieg Wyklętych).

Trasa biegu Tropem Wilczym

Regulaminy i więcej informacji znajdują się pod adresem: www.osirgorakalwaria.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię