Pochód Niepodległości wrócił do Krępy

0

PRAŻMÓW Już po raz dwunasty, po roku przerwy, mieszkańcy Krępy oraz okolicznych miejscowości spotkali się 11 listopada na marszu z okazji Narodowego Święta Niepodległości


Barwny korowód mieszkańców przemaszerował z flagami główną ulicą miejscowości, śpiewając patriotyczne pieśni. Na cmentarzu żołnierzy I wojny światowej zapalono znicze i oddano hołd poległym.
Dopisała pogoda, dopisali mieszkańcy, a co najbardziej cieszy – dzieci i młodzież – cieszy się Roman Wojciechowski, jeden z organizatorów wydarzenia. Po marszu na wszystkich czekała pyszna grochówka z wojskowego kotła oraz biesiada przy ognisku w gronie przyjaciół, rodziny i sąsiadów.
W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele lokalnego samorządu, m.in. wójt Jan Adam Dąbek oraz jego zastępca Sławomir Szymaniak. W tym roku wspaniałą oprawę marszu stworzyli Harcerze 21. Drużyny Harcerskiej im. Marii Konopnickiej i 102 gromada zuchowa Mali Wędrowcy w Uwielinach, a także druhny i druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Uwieliny. O bezpieczeństwo zadbali strażacy z OSP Jeziórko i OSP Uwieliny.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię