Pociąg do gwiazd już w ten weekend

1

PIASECZNO Po raz kolejny Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa wraz z Karolem Wójcickim, popularyzatorem astronomii, autorem bloga „Z głową w gwiazdach” zapraszają na „Pociąg do gwiazd”.

 

Sierpień to doskonały czas na obserwowanie letniego, rozgwieżdżonego nieba! Jednak w mieście wszechobecne światła utrudniają zobaczenie tego co ciekawe nad naszymi głowami – dlatego należy udać się w plener, z dala od siedzib ludzkich – a najlepiej zrobić to pociągiem wąskotorowym!

Pociąg odjeżdża ze stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe (ul. Sienkiewicza 14) w sobotę, 21 sierpnia, o godzinie 20.00. Zabytkowe wagony zabiorą pasażerów z oświetlonego miasta na leśną polanę w Runowie, gdzie odnajdą warunki do obserwacji nieba. A o tym, czego na niebie szukać i jak je obserwować opowie Karol Wójcicki, który również zabierze nas w świat poszukiwań zorzy polarnej i podróży za zaćmieniami słońca.

Uczestnikom wycieczki towarzyszyć będzie też teleskop połączony z kamerą, dzięki czemu na ekranie będą mogli obserwować to, czego nie dostrzeże nieuzbrojone oko.

A co jeżeli pochmurne niebo nie będzie sprzyjało obserwacji? Dzięki technice będzie można na ekranie zobaczyć komputerową symulację tego co w tej chwili dzieje się ponad chmurami, a Karol Wójcicki opowie o obserwacjach, ciekawostkach i swoich podróżach w poszukiwaniu zjawisk astronomicznych.

Aby wygodnie obserwować niebo prosimy można zabrać koce lub leżaki.

Letnia obserwacja nieba, połączona z ciekawym wykładem i podróżą pociągiem sunącym przez uśpione miasto, wioski, lasy i łąki jest wspaniałą przygodą na zakończenie wakacji. Powrót do Piaseczna planowany jest po północy.

Bilety w cenie: 40 zł normalny, 30 zł ulgowy.

 

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię