Pociąg do gwiazd odjedzie już w najbliższy piątek

0

PIASECZNO Jutro o godz. 21 ze stacji kolejki wąskotorowej w centrum Piaseczna odjedzie w kierunku Złotokłosu Pociąg do gwiazd. Przewodnikiem po odległych galaktykach będzie popularyzator astronomii Karol Wójcicki


Jest to kolejny pomysł na wzbogacenie oferty wąskotorówki, który narodził się w ubiegłym roku i przyciągnął szerokie grono miłośników nocnego nieba. Główne atrakcje zaplanowano tradycyjnie w Runowie, gdzie o gwiazdach będzie opowiadał Karol Wójcicki. Tym razem jego prelekcja ma dotyczyć całkowitego zaćmienia słońca. Ale nie tylko.
– Na miejscu ustawimy teleskopy, przez które będzie można obserwować Saturna i Jowisza – zdradza Michał Duraj, wiceprezes organizującego przejazdy kolejką Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej. – Zachęcam uczestników wycieczki do zabrania koców, własnych lornetek i leżaków. Będzie można wygodnie ułożyć się na trawie i wysłuchać niesamowitych opowieści o gwiazdach i odległych planetach.
Po zakończeniu wykładu przewidziane jest ognisko (najlepiej wziąć na nie własne kiełbaski). Powrót pociągu do Piaseczna planowany jest po północy. Bilety do nabycia na stacji kolejki lub przez internet (30 zł normalny, 20 zł ulgowy).

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię