Poćwicz jazdę na rowerze w miasteczku ruchu drogowego

0

PIASECZNO Na placu Piłsudskiego rozstawiono właśnie miasteczko ruchu drogowego, z którego pod okiem strażników miejskich mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Miasteczko będzie czynne do godz. 20


– Zapraszamy do poćwiczenia w miasteczku zwłaszcza dzieci, które przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową – zachęca Mariusz Łodyga, komendant straży miejskiej. – Są tam nie tylko skrzyżowania, ale także sygnalizacja świetlna, rondo,przejście dla pieszych i rogatki.
Na miejscu jest dwóch strażników miejskich, którzy udzielają dzieciom instrukcji i pokazują jak poruszać się po placu.
Powiatowy egzamin na kartę rowerową dla uczniów szkół podstawowych odbędzie się w środę 12 czerwca na terenie byłej jednostki wojskowej w Górze Kalwarii. Egzamin składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Pierwszą, ze znajomości przepisów ruchu drogowego, organizują szkoły. Druga polega przejechaniu rowerem po wyznaczonym torze manewrowym. Ten etap egzaminu odbywał się będzie pod okiem policjantów z piaseczyńskiej drogówki. Do Góry Kalwarii dzieci powinny przyjechać z własnymi rowerami. Zgłoszenia dzieci, które przystąpią do egzaminu praktycznego przyjmowane są w Komendzie Powiatowej Policji w Piasecznie do 5 czerwca.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię