Początek roku szkolnego w CEM

7

PIASECZNO Dziś po raz pierwszy powitano nowy rok szkolny w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym przy ul. Jana Pawła II. – Ta szkoła zmieni oblicze całej zachodniej części miasta – mówił podczas inauguracji działalności placówki burmistrz Daniel Putkiewicz


W CEM utworzono 17 oddziałów szkolnych wśród których jest także jedna klasa sportowa

Rozpoczęcie roku było raczej skromne, ponieważ właściwe, oficjalne otwarcie zespołu szkolno-przedszkolnego zaplanowano dopiero na 18 października. Nowy rok szkolny 2019/2020 w CEM zainaugurował… pierwszy dzwonek, po którym odegrano hymn państwowy.
– A teraz chciałabym, abyśmy uczcili minutą ciszy ofiary II wojny światowej – zaproponowała dyrektor CEM Wioletta Grochowicz. Po chwili ciszy głos zabrał burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz.
– Nowa szkoła poprawia warunki edukacji i zmienia oblicze tej części Piaseczna – mówił. – Jednak przed nami jeszcze dużo pracy. Pani dyrektor będzie musiała zorganizować życie placówki od zera, a w okolicy CEM-u też dużo będzie się działo. Niedługo rozpocznie się modernizacja miejskiego targowiska, cały czas trwają prace porządkowe na terenie starej mleczarni, a wkrótce ma ruszyć też przebudowa ulicy Dworcowej, która rozpocznie się od zamknięcia skrzyżowania z ul. Jana Pawła II. Należy spodziewać się utrudnień, dlatego proszę państwa o wyrozumiałość – dodał burmistrz.
Daniel Putkiewicz wyraził nadzieję, że uczniowie szybko oswoją się z nową szkołą i będą chętnie spędzać w niej czas nie tylko podczas lekcji, ale także odbywających się popołudniami zajęć dodatkowych.
Wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak oficjalnie powierzyła nominację dyrektorską Wioletcie Grochowicz, która ma piastować tę funkcję do 31 sierpnia 2024.
– Dziękuję za zaufanie, którym mnie państwo obdarzyliście – mówiła nowa dyrektor CEM-u. – Jestem pewna, że nasza współpraca będzie dobrze się układać.
Na zakończenie Wioletta Grochowicz przedstawiła wszystkich wychowawców, nauczycieli i pracowników szkoły, a następnie zaprosiła uczniów do nowych klas.

TW

7 KOMENTARZE

  1. Tak Tak , ten targ pracy to taka darmowa forma edukacji dla dzieci, wypić piwko, albo „małpkę”i czekać na nielegalne zatrudnienie – pasuje do zajęć Edukacja do ……. .

  2. Na każdym spotkaniu z panią Wiceburmistrz słyszeliśmy, że to nie jest problem, oczekujący na pracę znikną… bo przecież są odpowiednie służby m.in. Straż Graniczna, Policja itp.
    Targ pracy nadal działa w najlepsze, dzisiaj naliczyłem tam ~70 osób…
    Ciekawe czy pijalnia wód…ek na skwerku i przy mleczarni też zniknie ?

  3. Policja i straż miejska może w końcu ogarną temat. Zabawne jest jak prosisz o interwencje( dot.strazy) a niechcący wspomnisz ,że ruscy/ukraincy- zakłócają spokój/ zaczepiają -to interwencja się nie odbywa…

  4. Witam ,a zastanawiam się w jaki sposób będą przysługiwać miejscówki dla rolników sprzedającychh do tej pory owoce i warzywa na targu obok szkoły , po modernizacji ,czy rolnicy do tej pory sprzedający , będą mieć zagwarantowane miejsca ?????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię