Poczta Polska znów irytuje mieszkańców. Kiedy wreszcie nastąpią zmiany na lepsze?

2

PIASECZNO Problemy z funkcjonowaniem Urzędu Pocztowego nr 1 przy ul. Kościuszki 43 w Piasecznie zaczęły się prawie dwa lata temu. Niestety, z relacji klientów poczty wynika, że jakość świadczonych przez placówkę usług – wbrew szumnym zapowiedziom – wcale się nie poprawiła


Mieszkańcy skarżą się, że przesyłki pocztowe idą do nich nawet 3 tygodnie

O problemach związanych z funkcjonowaniem piaseczyńskiej poczty pisaliśmy już wielokrotnie. Początkowo skargi dotyczyły urzędu przy ulicy Kościuszki, potem także innych placówek. Pierwsze sygnały, że poczta nie działa jak należy pojawiły się latem 2016 roku. Mieszkańcy narzekali m.in. na długi czas oczekiwania na przesyłki, wieczne kolejki do okienek oraz niemiły personel.
– Na bieżąco wykorzystujemy uwagi ze strony klientów w celu poprawy jakości świadczonych przez nas usług – przekonywał Zbigniew Baranowski, ówczesny rzecznik prasowy Poczty Polskiej S.A. – Dziękujemy za ten sygnał. Objęliśmy pracę placówki w Piasecznie dodatkowym monitoringiem, aby wyeliminować zgłoszone niedogodności.

Listy idą ponad miesiąc

Niestety, mimo podjętych przez pocztę działań naprawczych, jakość obsługi petentów nie poprawiła się.
– 1 marca otrzymałem list polecony, który został nadany 2 lutego – poinformował nas wiosną ubiegłego roku Seweryn Bogdan, mieszkający przy ul. Puławskiej w Piasecznie. – Przesyłki idą do nas 2-3 tygodnie, a czasami nawet dłużej. To niedopuszczalne.
– A do Zalesia Dolnego od trzech tygodni listonosz w ogóle nie dociera – dodawał Zbigniew Stępniewski. Problemy z funkcjonowaniem poczty odnotowano także w pobliskim Mysiadle na terenie gminy Lesznowola. Poczta obiecała wówczas roznosić korespondencję także soboty, wyjaśniając zaistniałą sytuację chorobami listonoszy i brakiem osób chętnych do podjęcia pracy w charakterze doręczyciela. Minęło kilka kolejnych miesięcy, jednak skargi na działania poczty nie ustały. W końcu, w czerwcu z jej przedstawicielami spotkali się radni i mieszkańcy Piaseczna. Pocztę reprezentowali Robert Bednarczyk i Kamila Pawłowska. Wyjaśniali oni, że firma cały czas jest na etapie zmian, które mają poprawić sytuację. Zapowiedziano otwarcie nowej placówki poczty dla Józefosławia i Julianowa oraz nowych agencji pocztowych (jedna z nich powstała przy ul. Jana Pawła II).
– Prawdopodobnie jako gmina będziemy domagać się zatrudnienia dodatkowych osób w urzędzie pocztowym przy ul. Kościuszki, gdzie na 9 okienek, mimo kolejek, czynne są zwykle 3-4 – zapowiadał wówczas Piotr Obłoza, przewodniczący rady miejskiej.

Ciągle to samo

Niestety, minęło kolejne pół roku i skargi mieszkańców na działanie poczty znów przybrały na sile.
– W Julianowie od trzech tygodni nie pojawia się listonosz – zaalarmował nas kilka dni temu Jacek Rokicki. Bożena Kozik z Głoskowa zgłosiła natomiast, że są znaczne opóźnienia w dostarczaniu listów, w tym rachunków oraz paczek.
– Za każdym razem mówią, że nie mają listonoszy – rozkłada ręce mieszkanka. – To niech im albo więcej zapłacą, albo niech się zamkną, skoro nie ma kto pracować.
Inną niepokojącą informacją było to, że poczta przy Kościuszki zwleka z realizowaniem przekazów pocztowych (przyjmuje pieniądze, ale nie przesyła ich dalej), co było podobno spowodowane awarią systemu. Poprosiliśmy o ustosunkowanie się do skarg mieszkańców rzecznika prasowego Poczty Polskiej, jednak do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Tomasz Wojciuk

2 KOMENTARZE

  1. Rzecznik nie odpowiedział, bo pewnie nie wpływają oficjalne skargi i reklamacje, więc kierownictwo “nie widzi” problemu. Składajcie reklamacje, można to zrobić nawet jeśli przesyłka dotarła, ale w późniejszym terminie niż powinna. Może wtedy zobaczą jaka jest skala problemu.

  2. Nic nie pomoże bo listy i paczki które wysyłam polecony priorytet do Piaseczna i jak podaję nr przesyłki to jest w ciągu od 5 -7 dni i nie raz reklamowałam dostałam odpowiedź że to jest normalny okres dostarczenia a tylko dlatego że klient się u nich upomniał o przesyłkę. Wysyłając w inne regiony dostarczone są w ciągu 2 dni tz. coś złego dzieje się w tym Piasecznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię