Podają już drugą dawkę szczepionki. Do tej pory przyjęło ją 90 osób

1

PIASECZNO W przychodni przy ulicy Fabrycznej od trzech dni podawana jest już druga dawka szczepionki przeciw COVID-19. Pełną ochronę po podaniu preparatu Pfizera ma w tej chwili 90 osób. Pierwszą dawkę szczepionki przyjęło dotychczas 360 pacjentów


Szczepienia w trzech piaseczyńskich przychodniach publicznych trwają od 25 stycznia. Raz w tygodniu placówki otrzymują po 30 dawek szczepionki. To niewiele, tym bardziej że dochodzi niekiedy do opóźnień w dostawach.
Mimo pewnych trudności udaje nam się zachować terminy szczepień, do tej pory nie zmarnowaliśmy też ani jednej dawki preparatu – mówi Marta Dorociak-Burza, dyrektor SZPZLO. – Dotychczas zaszczepiliśmy chętne osoby powyżej 80. roku życia, teraz szczepimy pacjentów w wieku powyżej 70 lat. Używamy preparatu Pfizera, choć niedługo otrzymamy być może także szczepionki innych firm. Nikt z zaszczepionych nie skarżył się na skutki uboczne – dodaje Marta Dorociak-Burza. 
Cały czas na terenie powiatu piaseczyńskiego trwają szczepienia personelu medycznego (grupa „0”) oraz nauczycieli. Te jednak odbywają się w dwóch szpitalach węzłowych – konstancińskim Stocerze oraz szpitalu św. Anny w Piasecznie.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię