Podatek od nieruchomości drogą elektroniczną albo listową

1

PIASECZNO W 2024 roku Gmina Piaseczno decyzje wymiarowe na podatek od nieruchomości dostarczy mieszkańcom poprzez skrzynkę do e-doręczeń, skrzynkę ePUAP lub tradycyjnie – z pośrednictwem Poczty Polskiej.

Mieszkańcy, którzy założyli skrzynkę do e-doręczeń nie muszą zgłaszać tego faktu do Urzędu Miasta i Gminy w Piasecznie – korespondencja zawierająca decyzję wymiarową do tych adresatów zostanie wysłana automatycznie. Osoby, które nie posiadają skrzynki do e-doręczeń, ale posiadają profil zaufany, decyzje wymiarowe otrzymają na skrzynkę ePUAP. Aby odebrać taką korespondencję należy w pierwszej kolejności podpisać i odesłać dokument UPD (urzędowe potwierdzenie doręczenia). Dopiero po odesłaniu dokumentu UPD będzie możliwe pobranie decyzji wymiarowej i jej odczytanie.

Po odebraniu korespondencji czy to w skrzynce do e-doręczeń, czy ePUAP, osoby, które korzystają z aplikacji mObywatel będą mogły opłacić podatek korzystając z e-płatności. Informacja o oczekującej płatności pojawi się w aplikacji w dniu następnym po odebraniu decyzji wymiarowej (czyli np. jeśli odbierzemy decyzję wymiarową w skrzynce do e-doręczeń w środę 21 lutego 2024 r., w zakładce e-płatności w aplikacji mObywatel płatność pojawi się dopiero w czwartek 22 lutego 2024 r). Opłacić można zarówno jedną ratę, jak i wszystkie równocześnie.

Do osób, które nie posiadają ani skrzynki ePUAP (albo nie poinformowały o adresie tej skrzynki UMiG Piaseczno), ani nie założyły skrzynki do e-doręczeń, decyzje wymiarowe przesyłane są tradycyjnie za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Więcej na temat możliwości korzystania z e-płatności oraz skrzynki do e-doręczeń można znaleźć na stronie internetowej gminy www.piaseczno.eu oraz stronie rządowej: www.gov.pl/web/e-doreczenia.

 

Biuro Promocji i Kultury

1 KOMENTARZ

  1. Pytanie dlaczego wysłali 2 razy list o tej samej treści. Ktoś kliknął 2 razy niechcący ? PP pobrała opłatę 2 razy ? Dotyczy to doręczenia tradycyjnego i elektronicznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię