Podczas sesji powrócił temat Gali Sportu Szkolnego. Burmistrz analizuje możliwości

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Tydzień temu pisaliśmy, że tegoroczna gala sporu, podczas której nagradzani są najwybitniejsi młodzi sportowcy i ich nauczyciele jest zagrożona. Przedstawiciele rad rodziców zaapelowali do burmistrza, aby gala odbyła się jeszcze w czerwcu, a nie – jak zaproponowano – we wrześniu


Spotkanie w sprawie ustalenia terminu zorganizowania gali odbyło się w ubiegły piątek. O całej sprawie – m.in. za pośrednictwem Kuriera Południowego oraz portalu piasecznonews.pl – dowiedzieli się mieszkańcy Konstancina, w tym rodzice dzieci uczęszczających do gminnych szkół. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Podczas ostatniej sesji rady miejskiej swoje stanowisko w tej sprawie zaprezentowali przedstawiciele rad rodziców ze szkół przy Żeromskiego oraz przy Wojewódzkiej.
– Wrześniowy termin gali uważamy za niefortunny, bo część nagrodzonych dzieci rozpocznie wówczas naukę w nowych szkołach – mówił Marcin Czajka. – To karygodne, że dyrektor GOSiR-u zaniechała organizacji gali. Prosimy, aby odbyła się ona najpóźniej na dzień przed końcem roku szkolnego.
Petycję rodziców poparła także Agata Wilczek, przewodnicząca rady miejskiej.
– Przeanalizujemy państwa wniosek, aby zorganizować galę do 18 czerwca – zapewnił burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Każdy z dyrektorów szkół zaakceptował propozycję przeniesienia jej na wrzesień. Ten termin wydawał się nam optymalny.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię