LESZNOWOLA Dziś w Mysiadle odbywa się II Runda Mistrzostw Stefy Polski Centralnej. Na zawody przyjechali zawodnicy z całego kraju


Dzisiejsza impreza motocrossowa odbywa się w Mysiadle już po raz piąty.
– Jest nam bardzo miło, że zawody obywają się w naszej gminie – mówi wójt Lesznowoli, Maria Jolanta Batycka-Wąsik. – Mam nadzieję, że będziemy gościć zawodników jeszcze przez wiele lat.
– Cieszę się, że ten pusty teren po dawnym Eko Mysiadło udało się tak wspaniale wykorzystać – mówi radny Michał Otręba, od początku zaangażowany w organizację mistrzostw. – Pierwsza edycja była bardzo skromna, ale z roku na rok mocno się rozwija. Gdy w ubiegłym roku starotwało aż 100 zawodników, to myśleliśmy że osiągnęliśmy maksimum. Tymczasem dziś gościmy aż 160 motocyklistów.
Rywalizacja prowadzona jest na wytyczonym torze. Same wyścigi wyglądają niezwykle widowiskowo, a walka jest wyrównana. Motocykliści walczą o każdy metr, sprawnie pokonują zakręty, a na pagórkach wzbijają się wysoko imponując zebranej publiczności. Zdarzyło się kilka upadków, ale na szczęście odniesione kontuzje nie okazały się poważne. Finałowy wyścig odbędzie się ok. godz. 17.30.

Adam Braciszewski

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię