Podpisano umowę na budowę Centrum Aktywności Seniora

4

PIASECZNO Dziś w urzędzie miasta podpisano umowę na budowę Centrum Aktywności Seniora. – To jeden z najszybciej i najsprawniej zrealizowanych projektów gminy – nie ukrywa zadowolenia Krzysztof Kasprzycki, opiekun seniorów z ramienia gminy

Centrum Aktywności Seniora to pierwsza tak nowoczesna w powiecie inwestycja skierowana wyłącznie do osób 60+.
Ta inwestycja jest wyjątkowa z tego powodu, że jesteśmy jedyną gminą w powiecie, w której będzie działał samorządowy dom opieki dziennej – wyjaśnia Krzysztof Kasprzycki.
CAS będzie zlokalizowany przy ul. Szkolnej, w miejscu Przedszkola nr 5, które od września działa w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym przy ul. Jana Pawła II. Na terenie CAS będą znajdowały się jadalnia otwarta na ogród, siłownia, sala do terapii indywidualnych, gabinet odnowy, gabinet zabiegowy, minisala widowiskowa, sala konferencyjna oraz biblioteka. Budynek ma pełnić nie tylko funkcję dziennego domu opieki, ale również ma stać się siedzibą piaseczyńskich organizacji senioralnych oraz Klubu Seniora, który będzie działał popołudniami. Łączna powierzchnia użytkowa obiektu to ponad 2100 m kw. Z obiektu będą również mogli korzystać samodzielni seniorzy spoza placówki.

Dziś burmistrz Daniel Putkiewicz podpisał z Filipem Tuszyńskim, prezesem firmy wykonawczej Erekta, umowę na realizację inwestycji. Wykonawcą jest doświadczona firma, przeprowadzająca inwestycje w systemie generalnego wykonawstwa. Jest odpowiedzialna m.in. za budowę ratusza w Konstancinie-Jeziornie.
Przetarg na budowę CAS był ogłaszany dwukrotnie – mówił Krzysztof Kasprzycki. – Wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę nie tylko pod względem ceny, ale również okresu gwarancji wykonania zlecenia.

 

Na oficjalnym spotkaniu obecni byli m.in. wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak, odpowiedzialna w gminie za oświatę i sprawy społeczne, członkowie Piaseczyńskiej Rady Seniora, przewodniczący rady miejskiej Piotr Obłoza, radny sejmiku Piotr Kandyba oraz wicedyrektor Biblioteki Publicznej w Piasecznie Sylwia Chojnacka-Tuzimek. Dobry nastrój przedstawicieli gminnych udzielał się każdemu.
Jeśli chodzi o realizację inwestycji, jestem spokojny – dodał burmistrz Daniel Putkiewicz. – W Piasecznie powstanie kolejne piękne miejsce, tętniące życiem, którego będą mogli również korzystać inni mieszkańcy – seniorzy z całymi rodzinami.
Budowa CAS ruszy najprawdopodobniej na przełomie 2020/2021 roku. Do września 2020 roku wykonawca jest zobowiązany do przygotowania pełnej dokumentacji projektowej i kosztorysowej budynku i terenu przylegającego i uzyskania wszystkich zgód administracyjnych. Takie rozwiązanie wynika z przyjętej formuły „zaprojektuj i wybuduj”. Polega ona na przygotowaniu przetargu po uprzednim opracowaniu przez chętnych wykonawców wyłącznie wstępnego projektu inwestycji. Centrum Aktywności Seniora można zatem spodziewać się w 2022 roku.
Mamy nadzieję, że uda nam się stworzyć miejsce z duszą – dodał Filip Tuszyński. – Termin inwestycji wydaje się bezpieczny. Chcemy ją zrealizować jak najszybciej.

Natalia Brzozowska

4 KOMENTARZE

    • Siłownia w CAS-ie jest chyba właśnie po to, żeby sobie wyrobił niezbędną tężyznę fizyczną.

      A jak już dolezie do tego centrum, to od razu do sali do terapii indywidualnych i gabinetu odnowy.

      Potem przydałoby się mu co najmniej leżakowanie, ale chyba w tym ambitnym projekcie leżakowni nie przewidzieli. Sala konferencyjna to akurat nie bardzo wiadomo, po co (na konferencje naukowe? biznesowe?). Może by zamiast niej jakiś przytulny salon pogrzebowy? W końcu nawet najaktywniejszy senior wiecznie aktywny nie będzie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię