Podpisano umowę na budowę drogi z Piaseczna do Konstancina

4

PIASECZNO/KONSTANCIN-JEZIORNA W środę w sali konferencyjnej urzędu gminy podpisano umowę z wykonawcą, który wybuduje 5-kilometrowy odcinek drogi 721 z Piaseczna do Konstancina-Jeziorny. Prace zaplanowano na 3 lata, ale być może droga powstanie szybciej


Fragment 721 zyska nową nawierzchnię, oświetlenie, chodniki i ścieżkę rowerową. Powstanie też kilka dodatkowych przejść dla pieszych i dwa ronda – u zbiegu drogi 721 z ul. Przesmyckiego w Piasecznie i na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z ul. Kołobrzeską w Konstancinie-Jeziornie. Inwestycja zakłada także przebudowę sieci energetycznej, gazowej i teleinformatycznej.
W tej kadencji zrealizowaliśmy dużo inwestycji drogowych, chociaż ostatnie lata nie były łaskawe dla samorządów – mówił podczas powitania zaproszonych na uroczystość gości burmistrz Daniel Putkiewicz. – Wkrótce droga z Piaseczna do Konstancina nabierze zupełnie innego wyglądu. Będzie nie tylko wygodna dla kierowców, pieszych i rowerzystów, ale także bezpieczna. Mam nadzieję, że przyszła kadencja będzie równie owocna. Szczególnie ważna jest dla nas droga 721… tylko w drugim kierunku – nad linią kolejową, do węzła Lesznowola na trasie S7 i dalej do Sękocina. Szczególnie ważne jest wybudowanie wiaduktu nad torami. Im szybciej on powstanie, tym lepiej.

Ludwik Rakowski, przewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego podkreślił, że samorząd buduje tyle nowych dróg, ile może.
Jeśli chodzi o dokumentację, to tę inwestycję przygotowywaliśmy przez 8 lat – poinformował. – Budowa jest zaplanowana na trzy lata, ale mam nadzieję, że wykonawca upora się z tym zadaniem szybciej. To poważna inwestycja, której przebieg nie będzie łatwy. Trzeba się z tym liczyć.
Głos zabrał także poseł Piotr Kandyba, wcześniej radny sejmiku województwa, który bardzo zabiegał o budowę tej drogi.
Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w ten projekt. Był on dla mnie priorytetowy – mówił. – U nas w Polsce tego typu inwestycje trwają za długo. Bez wątpienia można ten czas skrócić i przyspieszyć cały proces. Jako poseł będę o to zabiegał.
Na koniec wiceburmistrz Konstancina-Jeziorny Ryszard Machałek życzył wykonawcy jak najmniej komplikacji na placu budowy i wyraził nadzieję, że za dwa lata wszyscy obecni na uroczystości spotkają się podczas otwarcia nowego odcinka drogi.

TW

4 KOMENTARZE

 1. Zdecydowanie ważniejsza jest Słoneczna BIS do S7, i to powinien być priorytet! Do Konstancina ruch niewiele się polepszy a to co się dzieje na Słonecznej to koszmar. Korki od Okulickiego to codzienność.
  Proponuje ogarnąć ten temat by połączyć Piaseczno ze światem a nie Konstancinem gdzie spokojnie mogła by ta przebudowa zaczekać.

  • Czyli co, nie podpisywać umowy, bo akurat wg Ciebie ta droga jest nieważna?
   A w ogóle to mama wie, że siedzisz przed komputerem? Lekcje odrobione?
   Tak pytam, bo każdy dorosły, interesujący się tematem 721-bis wie, gdzie sprawa utknęła.

 2. Nic nie może tu czekać. Droga na odcinkach około 3 km nie posiada w ogóle pobocza, więc ruch pieszy jest wykluczony ze względów bezpieczeństwa życia.

 3. Wybory idą więc i ruch się zrobił większy, się nie ma drogach, a w obietnicach i kiełbasie wyborczej. A durny naród to kupi ????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię