Podróbki zabawek za 2,5 mln zł z Wólki Kosowskiej trafią na przemiał

4

LESZNOWOLA Funkcjonariusze mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej zarekwirowali w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej „podrabiane zabawki lubianych przez dzieci firm”


W trakcie kontroli hal mundurowi w 13 punktach handlowych ujawnili nielegalnie wprowadzone do obrotu zabawki z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych firm. Łączna ilość towaru to ponad 53 tys. szt. zabawek o szacunkowej wartości ponad 2,5 mln zł. Dodatkowo zabezpieczono 25 tys. zł gotówki. Zarekwirowany towar został przewieziony do magazynu depozytowego Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego i po zamknięciu sprawy sądowej zostanie zniszczony.

Przedstawiciel kancelarii prawnej reprezentującej firmy będące właścicielami znaków towarowych potwierdził, że wszystkie zabawki zostały nielegalnie opatrzone zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Wprowadzanie do obrotu towaru z podrobionymi znakami towarowymi jest przestępstwem i za które grozi, zgodnie z przepisami Prawo własności przemysłowej, kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

– Wyjątkowo niska cena, wątpliwa jakość wykonania produktu lub jego opakowania to sygnały ostrzegawcze, że możemy mieć do czynienia z podróbkami. Takie towary zwykle nie są prawidłowo oznakowane, co niejednokrotnie potwierdzały badania laboratoryjne, mogą zawierać w swym składzie niedozwolone czy zagrażające zdrowiu substancje chemiczne – podkreśliła Anna Szczepańska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Pani rzecznik dodaje, że działania Krajowej Administracji Skarbowej w zakresie kontroli rynku skierowane są m. in. na wspieranie uczciwej konkurencji i zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym konsumentom.

Fot. Izba Administracji Skarbowej w Warszawie

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię