Podróżni marzną na deszczu i na wietrze…

2

PIASECZNO Gmina analizuje możliwość postawienia ławki dla osób czekających na autobusy przy rondzie im. Tadeusza Mazowieckiego w centrum miasta. Z przystanku korzysta wiele osób starszych, które są pacjentami pobliskiej przychodni


W miejscu tym zatrzymuje się kilkanaście autobusów, wśród których jest też kilka linii lokalnych.
– Najlepiej, jeśli gmina ustawiłaby w tym miejscu niewielką wiatę – mówi pani Zofia, nasza czytelniczka. O zainstalowanie wiaty lub ławki poprosiła też niedawno burmistrza radna Izabella Górzyńska. Argumentowała, że z tego przystanku korzysta wiele osób w podeszłym wieku.
Powinniśmy zapewnić im godne warunki oczekiwania na autobus oraz schronienie przed deszczem, wiatrem i śniegiem – argumentuje radna.
Joanna Ferlian-Tchórzewska z urzędu gminy wyjaśnia, że w rejonie przystanku nie można ustawić wiaty, bo nie ma na to miejsca.
– W tamtym miejscu jest zbyt wąski chodnik – tłumaczy. – Sprawdzamy możliwość ustawienia tam ławki. Jeśli tylko parametry techniczne na to pozwolą, zostanie ona zainstalowana.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Wąski chodnik??? O tej wiacie pisałam już kilka lat temu. Widzę, że pomysł z eko przystankiem się przyjął, to teraz dorzucę drugi- są przystanki ogrzewane już w Polsce. Na wyśmiewanym Podkarpaciu w Rzeszowie. Za jedyne 76 tys. Ciekawe, czy tylko stać na to Peowskie Piaseczno i czy chodniki nie są za wąskie. 😉

  2. Czyli projektant drogi dal ciała. Nie przewidział że przystanek wymaga wiaty. Podobnie dal ciała na nowym wjeździe do miasta ul Księcia Janusza gdzie też wiaty się nie mieszczą podobno ale pasy krzaków już dało się zaprojektować. Może trzeba pociągnąć takiego projektanta do odpowiedzialności, że projekt jest niezgodny ze sztuką a może i dopatrzyłby jakiś niezgodności z prawem budowlanym lub ustawa o drogach itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię