Podstępnie wdarł się do mieszkania, pobił i okradł kobietę

2

PIASECZNO Policjanci z Piaseczna zatrzymali mężczyznę, który od wielu miesięcy znęcał się nad swoją byłą już partnerką. Pobił i okradł kobietę. Na wniosek śledczych, prokurator zastosował wobec 32-latka dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Przed kilkoma dniami policjanci z wydziału prewencji z Piaseczna kolejny raz interweniowali w jednym z mieszkań na terenie gminy, gdzie 32-letni mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad byłą partnerką. Mundurowi zatrzymali sprawcę i osadzili w policyjnej celi.

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który wykazał, że 32-latek od pół roku dopuszczał się przemocy psychicznej i fizycznej wobec swojej partnerki. Po wielu miesiącach poniżania i ośmieszania kobieta postanowiła zakończyć związek i wyrzucić prześladowcę z mieszkania.

Podstępnie wdarł się do mieszkania

Mężczyzna, aby dostać się do swojej ofiary, posłużył się nieletnią osobą, która w jego imieniu zapukała do drzwi kobiety. Ta nic nie podejrzewając otworzyła i w tym momencie do środka wtargnął agresywny 32-latek, który zaczął bić pięściami kobietę po głowie, a następnie ukradł jej między innymi telefon i pieniądze, a następnie zbiegł.

Mężczyznie przedstawiono zarzuty za znęcanie się psychiczne i fizyczne oraz kradzież mienia. Śledczy z Piaseczna wystąpili z popartym przez prokuratora wnioskiem o zastosowanie środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej.

Policjanci przypominają, że jeżeli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się skorzystać z pomocy policji. Skontaktuj się z najbliższą jednostką policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby. Możesz też skorzystać z Policyjnego Telefonu Zafania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie (tel. 800 120 226, czynny w dni robocze w godzinach 09:30-15:30) obsługiwanego przez policjantów z Biura Prewencji KGP.

Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, powiadom odpowienie służby. Nie pozostawaj obojętny!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię