Podsumowanie sezonu w tenisie stołowym

0

PIASECZNO W ubiegłą sobotę odbył się ostatni turniej z cyklu „Grand Prix Piaseczna”. W finałowych zawodach wzięło udział po 12 najlepszych zawodników w każdej kategorii


Turniej rozpoczął się od wręczenia koszulek wszystkim zawodnikom oraz pamiątkowego zdjęcia. Rywalizowano w dwóch grupach, a każdy z tenisistów stołowych rozegrał po siedem pojedynków. Niemal we wszystkich kategoriach triumfowali faworyci. Wśród kobiet po raz szósty z rzędu wygrała Alicja Walasek, pokonując w finale zwyciężczynię klasyfikacji generalnej – Iwonę Kopiec. U dzieci bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Burakowski, który potwierdził swoje zwycięstwo w „generalce”. Wśród juniorów triumfował Grzegorz Ogrodnik, pokonując w finale Adama Pląska (najlepszego w klasyfikacji generalnej). Zwycięstwo w kategorii mężczyzn zanotował natomiast Rafał Suszycki, jednocześnie odbierając nagrodę za całą edycję. Kategoria Open zakończyła się zwycięstwem Daniela Draczki, który pokonał w finale Damiana Świerczka (1. miejsce w klasyfikacji generalnej). Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne oraz pamiątkowe portrety wykonane przez Wojciecha Dziatko.

W tegorocznej edycji „Grand Prix Piaseczna” w tenisie stołowym wzięło udział w sumie 350 zawodników. Od września rusza jubileuszowa XX edycja turnieju, a organizatorzy zapewniają, że atrakcji nie zabraknie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię