Podsumowano działalność Środowiskowego Klubu Seniora

0

PIASECZNO Środowiskowy Klub Seniora działający przy ul. Szkolnej 6 w ramach Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Piasecznie ma już rok. Przez ten czas sporo się działo, a zrzeszeni w nim seniorzy brali udział w różnego rodzaju aktywnościach


Ważne, aby nie tylko rozpoznawać potrzeby seniorów, ale też aktywować ich do działania, rozwijać ich pasje, zainteresowania i talenty – uważa Bogdan Pawlak, szefujący związkowi emerytów i rencistów w Piasecznie. Klub Seniora przy Szkolnej zaczął działać w październiku ubiegłego roku. Liczy 60 członków, którzy spotykali się w każdy czwartek. W tym czasie odbywały się zajęcia rękodzieła artystycznego, funkcjonowały też koła podróżników i poezji.
Organizowaliśmy spotkania z literatami, warsztaty czy wykłady w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku – informuje Jolanta Koszada, przewodnicząca Środowiskowego Klubu Seniora. – W kawiarni „Fryderyk” były organizowane „Wiosenne spotkania z liryką”, a członkowie koła poezji uczestniczyli w XXI Światowym Dniu Poezji UNESCO w Domu Polonii w Warszawie.
Oprócz tego członkowie Środowiskowego Klubu Seniora brali udział w wielu interesujących przedsięwzięciach kulturalnych organizowanych na terenie powiatu, spotykali się z wybitnymi artystami (m.in. Józefem Wilkoniem), bywali na ciekawych wystawach i wydarzeniach (m.in. uczestniczyli w potańcówkach na skwerze Kisiela). Oprócz tego ćwiczyli umysł, rozwijali wyobraźnię, uczyli się obsługi urządzeń elektronicznych i brali udział w wykładach dotyczących bezpieczeństwa w sieci.
Dużą popularnością cieszyły się też wiosenne zajęcia rehabilitacyjno-ruchowe prowadzone przez profesjonalną fizjoterapeutkę – wspomina Jolanta Koszada. – Tych aktywności było znacznie więcej. Wszystkie przyczyniały się do poprawy jakości życia seniorów i na pewno w większości będą kontynuowane.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię