Poduszkowiec posłuży do ratowania

1

W ramach powiatowego Budżetu Obywatelskiego 2020 zdecydowanie najwięcej głosów zdobył poduszkowiec dla Piaseczyńskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nastąpił już odbiór techniczny i pierwsze wodowanie.

W 2019 roku mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego w Budżecie Obywatelskim oddali 1843 głosy na zakup poduszkowca ratowniczego wraz z przyczepą i szkoleniem dla jego pilotów. Poduszkowiec kosztował 178 350 zł.

Poduszkowiec ratunkowy A33R to najnowszy model  firmy Hovercrafts sp. z o.o. Maszyna jest efektem kilkunastoletniego doświadczenia w zakresie konstruowania i budowy pojazdów na poduszce powietrznej. Zastosowane rozwiązania zapewniają możliwość poruszania się poduszkowca na: wodzie, mokradłach, śniegu, lodzie czy sypkim piasku co czyni poduszkowiec bardzo przydatną maszyną podczas wielu różnych akcji ratunkowych. Poduszkowiec jest przystosowany do transportu trzyosobowej załogi oraz jednej ratowanej osoby w pozycji leżącej. Do napędu poduszkowca wykorzystano ekonomiczny silnik benzynowy marki Toyota o mocy 80 KM i pojemności 1 l. W poduszkowcu zastosowano dwa oddzielne wentylatory jeden do unoszenia pojazdu, a drugi do napędu. Poduszkowce marki Airslide były wykorzystywane w przeszłości przez inne jednostki ratownicze WOPR w Polsce i były prezentowane służbom zagranicznym w Szwecji , Niemczech i Francji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię