Podwyżki dla burmistrzów, wójtów i radnych

3

KONSTANCIN-JEZIORNA/POWIAT Podczas najbliższej sesji rady miejskiej radni podejmą prawdopodobnie dwie uchwały dotyczące podwyżki własnych diet i pensji burmistrza, co jest zgodne z rozporządzeniem Rady Ministrów z końca października tego roku, dotyczącym podniesienia płac w samorządzie. Podobne uchwały zostaną wkrótce podjęte także w innych gminach


Przez ostatnie trzy lata wójt lub burmistrz gminy liczącej od 15 do 100 tys. mieszkańców mógł zarobić maksymalnie nieco ponad 12,5 tys. zł brutto (niecałe 9 tys. zł netto). Teraz jednak ma się to zmienić. W myśl rozporządzenia Rady Ministrów wynagrodzenie to nie będzie mogło być niższe niż 16 033 zł brutto miesięcznie (maksymalne to 20 041 zł brutto miesięcznie). Zmieniają się również diety radnych. Dziś w gminach od 15 do 100 tys. mieszkańców radny otrzymuje najwyżej 75 proc. kwoty maksymalnej (2013 zł). Jednak teraz maksymalna podstawa naliczenia diet radnych w samorządach od 15 do 100 tys. mieszkańców zwiększa się aż do 3221 zł!
Podczas najbliższej sesji rady miejskiej konstancińscy radni pochylą się na dwiema uchwałami zmieniającymi uposażenia. Jeśli chodzi o pensję burmistrza Kazimierza Jańczuka, to projekt uchwały przewiduje podniesienie jej (wraz z dodatkami) do 16 240 zł brutto. Co do radnych, to ich diety mają zależeć od sprawowanej w radzie funkcji. I tak na 100 proc. maksymalnego uposażenia (3221 zł) może liczyć przewodnicząca rady Agata Wilczek, na 90 proc. – wiceprzewodniczący rady, a 80 proc. – przewodniczący komisji. Radni niefunkcyjni otrzymają 70 proc. maksymalnego naliczenia, a więc około 2255 zł.

TW

3 KOMENTARZE

 1. „konstancińscy radni pochylą się na dwiema uchwałami zmieniającymi uposażenia”
  ===================================
  Jak się człowiek pochyla, to znaczy, że znaczy, że mocno przygnębiony, a wręcz przytłoczony jakimś nieszczęściem.

  Czyli, że jak się tak będą pochylać, to znaczy, że jeszcze za mało?

  Rozumiem, że oficjalnie więcej nie można, ale może da się tak jakoś „pod stołem”, „na słupa” czy coś w podobie?

  Naprawdę bardzo mi żal burmistrza, jego wicków oraz radnych.
  I za cholerę nie wiem, co im umysły zaćmiło, że tak się starali o te funkcje….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię